Trener Polonii Warszawa pełen optymizmu mimo porażki. "Wciąż walczymy o awans"

W piątkowym spotkaniu II ligi, Polonia Warszawa uległa zespołowi ROW 1964 Rybnik 0:1. Dzięki wygranej, goście ze Śląska przełamali passę trzech porażek. Dla Polonii, deklarującej przed sezonem walkę o awans, był to trzeci mecz bez zwycięstwa.

Kamil Czarzasty
ROW 1964 Rybnik / ROW 1964 Rybnik

ROW 1964 odniósł szczęśliwe zwycięstwo. Goście w trakcie meczu skoncentrowali się na obronie, decydującą bramkę strzelili po jedynej akcji ofensywnej. - Naszym priorytetem była walka o zwycięstwo po ostatnich wpadkach. Może styl zespołu nie zachwycał, ale widać było poświęcenie drużyny dla końcowego rezultatu - oceniał na pomeczowej konferencji trener gości Dietmar Brehmer.

Szkoleniowiec zespołu z Rybnika komplementował postawę swego zespołu, w tym golkipera Daniela Kajzera, który w 85. minucie popisał się fantastyczną obroną po strzale głową Fabiana Paweli. - Cieszy mnie gra w defensywie, umiejętnie stosowaliśmy pressing. Dzięki temu przez większość meczu bardzo dobrze broniliśmy się przed atakami Polonii. W samej końcówce świetnie spisał się nasz bramkarz, jesteśmy mu wdzięczni.

- Mecz ten pokazał, że zespół ma charakter. Wracamy na Śląsk z poczuciem dobrze wykonanego zadania - puentował Brehmer.

Trener Polonii, Igor Gołaszewski, oceniał, że jego zespołowi brakowało szczęścia. - Szkoda tego spotkania, przez 90. minut mieliśmy przewagę. Stworzyliśmy 5 dogodnych sytuacji, ale nic nie chciało wejść. Słowa uznania dla bramkarza, który bardzo dobrze wybronił 3 strzały, to dzięki niemu ROW 1964 Rybnik odniósł zwycięstwo - mówił szkoleniowiec "Czarnych Koszul" - Tym bardziej ubolewam nad rezultatem, gdyż nasi rywale oddali ledwie jeden groźny strzał, w dodatku bramka padła po rykoszecie. Bardzo dobrze zagraliśmy w II połowie, dużo ożywienia wnieśli wprowadzeni z ławki młodzi zawodnicy. W ostatnich minutach mieliśmy kolosalną przewagę, stworzyliśmy 3 sytuacje, ale nic niestety nie wpadło - dodawał Gołaszewski.

Szkoleniowiec "Czarnych Koszul" musiał również odpowiedzieć o pytanie dotyczące jego decyzji z II połowy: w 65. minucie z boiska zszedł najlepszy w tym sezonie ofensywny gracz Polonii Mariusz Marczak. - Są takie mecze, kiedy trzeba oszczędzić siły. Dlatego też zdecydowałem się wprowadzić Aleksandra Tomaszewskiego za Mariusza Marczaka. Olek dał dobrą zmianę, gra z nim się ożywiła, nieźle radził sobie w grze kombinacyjnej - tłumaczył Gołaszewski.

Trener Polonii uważa również, że mimo porażki jego zespół wciąż stać na wywalczenie promocji do I ligi. - Cele się nie zmieniają, nadal będziemy walczyć o awans. Musimy podnieść się po dzisiejszej porażce i grać skuteczniej w innych meczach. Mam nadzieję, że w następnych meczach poprawimy ten element gry, dzięki czemu będziemy się cieszyli z końcowych wyników - uważa Gołaszewski.

Polonia Warszawa w piątek 23 września o 19 podejmie na Konwiktorskiej Siarkę Tarnobrzeg. Natomiast ROW 1964 Rybnik dzień później o 17:00 rozegra wyjazdowe spotkanie z Olimpią Elbląg.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!