Ligue 1: 17-latek zatrzymał Krychowiaka i spółkę. Polak zagrał na nowej pozycji

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / CHRISTOPHE SAIDI/SIPA / Grzegorz Krychowiak (PSG)
East News / CHRISTOPHE SAIDI/SIPA / Grzegorz Krychowiak (PSG)

Paris Saint Germain sensacyjnie przegrało z Toulouse FC 0:2 w piątkowym meczu Ligue 1. W barwach paryżan zagrał Grzegorz Krychowiak, a niemal całą drugą połowę wystąpił na pozycji stopera. Bohaterem gospodarzy został 17-letni bramkarz Alban Lafont.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa to popis nieskuteczności zawodników Paris Saint-Germain lub może wielka forma Albana Lafonta? To 17-letni bramkarz Toulouse FC, który kapitalnie zachował się w trzech sytuacjach.

Za każdym razem zatrzymywał Edinsona Cavaniego. Najpierw obronił instynktownie jego strzał z pięciu metrów, później odbił uderzenie głową, a w trzeciej interwencji wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

PSG grało słabo, wolno, bez pomysłu na ofensywne akcje, ale mogło prowadzić. W linii pomocy występował Grzegorz Krychowiak, lecz to miało się zmienić w drugiej połowie.

Zaraz po zmianie stron Serge Aurier sfaulował we własnym polu karnym Olę Toivonena. Prawy defensor PSG miał już na koncie żółtą kartkę, więc sędzia wyrzucił go z boiska. Do futbolówki podszedł Yann Bodiger i zmylił bramkarza. Posłał piłkę w przeciwną stronę, co golkiper i miejscowi mogli celebrować gola.

Kropkę nad "i" postawił Jimmy Durmaz, ale bożonarodzeniowy prezent sprawił mu już we wrześniu Thiago Motta. Zawodnik PSG chciał podać futbolówkę prawdopodobnie do Krychowiaka, ale posłał ją idealnie do rywala. Ten mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył płasko obok niego.

Wejście na boisko Thiago Motty to był wręcz sabotaż. Miał uspokoić grę, a tak naprawdę w 60 sekund powinien zarobić dwie żółte kartki. Najpierw za faul, a chwilę później niesportowo odepchnął rywala. Tylko jego status w Ligue 1 zapewnił mu pozostanie na murawie z czego później mogli cieszyć się gospodarze, ponieważ zaliczył "asystę" przy golu Durmaza.

Toulouse zwyciężyła 2:0 sprawiając tym samym ogromną niespodziankę. Dla PSG to już druga ligowa porażka w tym sezonie.

Toulouse FC - Paris Saint-Germain 2:0 (0:0) 1:0 - Yann Bodiger (k.) 48' 2:0 - Jimmy Durmaz 79'

Czerwona kartka: Serge Aurier /47' - za drugą żółtą/ (PSG).