Ligue 1: AS Monaco zmasakrowało beniaminka! Dobre 90 minut Kamila Glika

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / ANNE-CHRISTINE POUJOULAT /
AFP / ANNE-CHRISTINE POUJOULAT /

AS Monaco liderem Ligue 1! Ekipa Leonardo Jardima - z Kamil Glikiem w podstawowym składzie - rozniosła w proch i pył FC Metz, triumfując aż 7:0!

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa była jeszcze względnie wyrównana - przynajmniej pod względem obrazu gry. Goście punktowali jednak niczym wytrawny bokser i już na przerwę schodzili z rezultatem 3:0. Na uwagę zasługuje zwłaszcza piękny gol Valere'a Germaina, który trafił do siatki uderzeniem sprzed pola karnego, wcześniej wymieniając szybkie podania z Joao Moutinho.

Po przerwie gospodarze dodatkowo skomplikowali sobie sytuację, bo w 60. minucie za brutalny faul na Kevinie N'Doramie sędzia wyrzucił z boiska Cheicka Doukoure.

Monaco poczuło krew i dorzuciło jeszcze cztery bramki. Fabinho wykorzystał rzut karny, dublet z łatwością ustrzelił Guido Carrillo (w obu sytuacjach obrońcy całkowicie go odpuścili), a kanonadę zakończył piękną podcinką Gabriel Boschilia.

Niewiele brakowało, a swojego gola miałby też Kamil Glik. Po główce Polaka Ivan Balliu wybił piłkę z linii bramkowej.

Były obrońca Torino rozegrał w sobotę dobre zawody, choć tak naprawdę nie miał trudnego zadania. Ekipa FC Metz zaprezentowała się żenująco i stwarzała znikome zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Monaco zwyciężyło 7:0, ma teraz 19 pkt. i o dwa wyprzedza OGC Nice, które w niedzielę podejmie FC Lorient.

FC Metz - AS Monaco 0:7 (0:3) 0:1 - Thomas Lemar 8' 0:2 - Valere Germain 23' 0:3 - Almamy Toure 40' 0:4 - Fabinho (k.) 68' 0:5 - Guido Carrillo 72' 0:6 - Guido Carrillo 83' 0:7 - Gabriel Boschilia 89'

FC Metz: Thomas Didillon - Ivan Balliu, Milan Bisevac, Simon Falette, Franck Signorino (46' Benoit Assou-Ekotto), Georges Mandjeck, Cheick Doukoure, Gauthier Hein (66' Habib Diallo), Renaud Cohade, Ismaila Sarr, Mevlut Erdinc (73' Florent Mollet).

AS Monaco: Danijel Subasić - Almamy Toure, Kamil Glik, Jemerson, Djibril Sidibe, Thomas Lemar, Fabinho, Joao Moutinho (46' Kevin N'Doram), Bernardo Silva (73' Gabriel Boschilia), Guido Carrillo, Valere Germain (82' Kylian Mbappe Lottin).

Żółte kartki: Milan Bisevac, Renaud Cohade (FC Metz) oraz Djibril Sidibe (AS Monaco).

Czerwona kartka: Cheick Doukoure /60' za faul/ (FC Metz).

Sędzia: Ruddy Buquet.

Wojciech Szczęsny kontra Mauro Icardi! AS Roma – Inter NA ŻYWO 2.10 o 20:40 w Eleven. Oglądaj online na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.