Górnik Zabrze złamał dziesięciu głogowian w 93. minucie

Piłkarze Górnika Zabrze wygrali 2:1 z Chrobrym Głogów, a decydującego gola Igor Angulo strzelił w doliczonym czasie. Przyjezdni prowadzili przez 80 minut mimo osłabienia.

WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Chrobry Głogów wysyłał ostatnio sygnały, że wraca do optymalnej formy. Z siłą rozpędu drużyna Ireneusza Mamrota wpadła do Zabrza i w 12. minucie zdobyła gola. Mateusz Machaj poszedł wślizgiem na piłkę i wbił ją do bramki po podaniu Karola Danielaka.

Asystent, były piłkarz Pogoni Szczecin i Zawiszy Bydgoszcz, najpierw ułatwił, a następnie utrudnił zadanie swojej drużynie. Danielak dostał czerwoną kartkę w 26. minucie za faul na Arminie Cerimagiciu. To duża strata dla Chrobrego, ponieważ pomocnik wyróżniał się dynamiką. W dziesięciu przyjezdni skoncentrowali się na obronie.

Górnik Zabrze budował akcje z trudem, a kiedy już doszedł do sytuacji podbramkowej, pudłował. Trenerzy rozpoczęli szachy. Marcin Brosz postawił oczywiście na napastnika Marcina Urynowicza, a Ireneusz Mamrot podniósł z ławki obrońcę Michała Michalca. Tuż przed zejściem do szatni spadkowicz miał fantastyczną szansę na wyrównanie. Igor Angulo prowadził festiwal nieskuteczności i spudłował z metra na pustą bramkę.

Druga połowa to dalsze ataki Górnika. W 48. minucie Urynowicz trafił w poprzeczkę. Wszystkie ostrzeżenia skłoniły gości do bardzo głębokiego cofnięcia się na własną połowę. Czas mijał, a oni utrzymywali skromną przewagę.

Dopiero w 80. minucie desperacka obrona skapitulowała. Igor Angulo zdobył gola na 1:1 w sytuacji sam na sam po prostopadłym podaniu zmiennika Dawida Plizgi. Grendel, Cerimagić to piłkarze, którzy próbowali wpłynąć na wynik w końcówce meczu, aż nadszedł doliczony czas i Górnik Zabrze sprawił sobie nagrodę za ambitny pościg.

Igor Angulo zrehabilitował się za wszystkie niewykorzystane sytuacje podbramkowe i wbił piłkę do bramki na 2:1. Dzięki trzem punktom zabrzanie przesunęli się na 9. miejsce w tabeli.

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 2:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Machaj 12'
1:1 - Igor Angulo 80'
2:1 - Igor Angulo 90+3'

Górnik: Grzegorz Kasprzik - Rafał Kurzawa, Adam Danch, Bartosz Kopacz, Adam Wolniewicz, Armin Cerimagić, Erik Grendel (66' Dawid Plizga), Mariusz Przybylski, Bartosz Pikul (38 Marcin Urynowicz), Igor Angulo, David Ledecky.

Chrobry: Sławomir Janicki - Sebastian Murawski (55 Maksymilian Rozwandowicz), Seweryn Michalski, Kamil Szubertowski, Dominik Kościelniak (30 Michał Michalec), Mateusz Machaj (64' Damian Kowalczyk), Karol Danielak, Sebastian Bonecki, Łukasz Szczepaniak, Marcel Gąsior, Paweł Wojciechowski.

Żółta kartka: Kopacz (Górnik).

Czerwona kartka: Danielak (Chrobry) /26' - za faul/