Dania: Kamil Wilczek z asystą

Kamil Wilczek we wtorek zadebiutował w reprezentacji Polski, a w niedzielę zagrał w spotkaniu ligi duńskiej FC Nordsjaelland - Broendby IF (1:1) i zaliczył asystę.

Bartosz Zimkowski
Kamil Wilczek Getty Images / Giuseppe Bellini / Kamil Wilczek

Kamil Wilczek tradycyjnie pojawił się w wyjściowym składzie Broendby IF, ale nie strzelił swojego ósmego gola w tym sezonie w lidze duńskiej. Polak zaliczył jednak asystę w 83. minucie, kiedy do siatki gospodarzy trafił Jan Kliment.

FC Nordesjaelland w 55. minucie objęło prowadzenie - bramka Godswaya Donyoha. Natomiast w pierwszej połowie reprezentant Polski otrzymał żółtą kartkę (druga w sezonie).

W sumie była to czwarta asysta Wilczka w obecnych rozgrywkach. Jego bilans uzupełnia siedem goli.

Broendby nadal jest wiceliderem, ale do pierwszego FC Kopenhaga traci już sześć punktów.

FC Nordsjaelland - Broendby IF 1:1 (0:0)
1:0 - Godsway Donyoh 55'
1:1 - Jan Kliment 83'