Serie A: przełamanie Sampdorii w derbach. Zespół Karola Linettego wygrał prestiżowy mecz

Na inaugurację 9. kolejki Serie A Sampdoria Genua pokonała 2:1 Genoę CFC i przełamania passę meczów bez wygranej. 90 minut wśród zwycięzców rozegrał Karol Linetty.

Konrad Kostorz
PAP/EPA

Sampdoria do derbowego pojedynku przystąpiła z serią sześciu meczów bez wygranej. Z powodu słabych wyników, media zaczęły spekulować, że trener Marco Giampaolo może stracić pracę. Mobilizacja wśród gospodarzy była zatem ogromna i przełożyła się na udane otwarcie spotkania - już w 12. minucie Fabio Quagliarella dograł do Luisa Muriela, który wygrał pojedynek z Mattią Perinem.

Wyżej notowana w tabeli Genoa szybko odrobiła stratę, jednak mogła ponownie przegrywać jeszcze przed przerwą, ponieważ Sampdoria wywalczyła rzut karny. Do piłki podszedł doświadczony Quagliarella i nie został pokonać świetnie interweniującego Perina.

Drużynie Giampaolo w odniesieniu zwycięstwa pomogli sami zawodnicy Genoi. Tuż po przerwie Perin tak niefortunnie odbił piłkę, że trafił w Armando Izzo, któremu zapisany został gol samobójczy.

Więcej bramek w derbach Genui już nie zdobyto, chociaż oba zespoły miały dogodne okazje. Wśród podopiecznych Ivana Juricia groźnie strzelał Leonardo Pavoletti, z kolei Sampdoria mogła podwyższyć wynik za sprawą Quagliarelli oraz Ricky'ego Alvareza.

Karol Linetty wystąpił tradycyjnie od pierwszego do ostatniego gwizdka. Został ukarany żółtą kartką, ciężko pracował w drugiej linii, ale w ofensywie Sampdorii się nie wyróżniał. Co najistotniejsze dla Polaka, jego zespół przełamał się i oddalił z dolnych rejonów tabeli.

Sampdoria Genua - Genoa CFC 2:1 (1:1)
1:0 - Muriel 12'
1:1 - Rigoni 24'
2:1 - Izzo (sam.) 47'

Sampdoria: Puggioni - Sala, Silvestre, Skriniar, Regini - Barreto, Torreira (76' Palombo), Linetty - Fernandes (67' Alvarez) - Quagliarella, Muriel (87' Djuricić).

Genoa: Perin - Izzo, Burdisso, Orban (60' Munoz) - Edenilson, Rincon (74' Pavoletti), Veloso, Laxalt - Rigoni - Pandev (82' Ninković), Simeone.

Żółte kartki: Linetty, Sala, Puggioni (Sampdoria) oraz Perin, Orban, Laxalt (Genoa).