LE: kolejna klapa Manchesteru United! Fenerbahce wygrało po zjawiskowych golach

Nie widać końca problemów Manchesteru United. Po rozczarowującym remisie z Burnley w Premier League, Czerwone Diabły na całej linii zawiodły w Lidze Europy i przegrały na wyjeździe z Fenerbahce Stambuł 1:2.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU
Dramat ekipy Jose Mourinho zaczął się już w 2. minucie, gdy przepięknego, wręcz zjawiskowego gola zdobył Moussa Sow. Senegalczyk zamknął dośrodkowanie z lewego skrzydła i oddał perfekcyjny strzał przewrotką z 14 metrów. Chyba nikt na stadionie nie wierzył, że piłka może wpaść do siatki, a jednak poleciała pod poprzeczkę i zszokowany David de Gea skapitulował.

Turcy złapali wiatr w żagle i choć nie nastawili się na zbyt otwarty futbol, to znakomicie neutralizowali wszelkie ofensywne zapędy rywala. Z każdą minutą "The Special One" był coraz bardziej zirytowany, bo jego gwiazdy zawodziły i bardzo rzadko uderzały na bramkę Volkana Demirela.

Trafienie Sowa nie było ostatnim pięknym golem na Sukru Saracoglu, bo w 59. minucie wynik podwyższył cudownym strzałem z rzutu wolnego Jeremain Lens. Przy stanie 2:0 Fenerbahce mogło jeszcze bardziej pognębić Czerwone Diabły, lecz zmarnowało kilka kontr. Tymczasem w samej końcówce padła jeszcze jedna wspaniała bramka tego wieczora, bo soczystą bombą sprzed pola karnego niemal w okienko trafił Wayne Rooney. Tego gola reprezentant Anglii zdobył jednak za późno i Manchester United nic już wskórał.

Trzeba podkreślić, że podopieczni Jose Mourinho nie zasłużyli w Stambule nawet na remis, bowiem przez zdecydowaną większość spotkania grali bezbarwnie. Teraz mają problem. Po 4. kolejce zajmują dopiero 3. miejsce w tabeli grupy A - za Fenerbahce i Feyenoordem Rotterdam.

Fenerbahce Stambuł - Manchester United 2:1 (1:0)
1:0 - Moussa Sow 2'
2:0 - Jeremain Lens 59'
2:1 - Wayne Rooney 89'

Fenerbahce Stambuł: Volkan Demirel - Sener Ozbayrakli, Simon Kjaer, Martin Skrtel, Hasan Ali Kaldirim, Alper Potuk (82' Roman Neustaedter), Mehmet Topal, Souza, Jeremain Lens, Moussa Sow (86' Ismail Koybasi), Volkan Sen (68' Emmanuel Emenike).

Manchester United: David de Gea - Matteo Darmian, Daley Blind, Marcos Rojo, Luke Shaw, Morgan Schneiderlin (46' Juan Mata), Ander Herrera, Marcus Rashford (61' Henrich Mchitarjan), Paul Pogba (30' Zlatan Ibrahimović), Anthony Martial, Wayne Rooney.

Żółte kartki: Volkan Demirel, Alper Potuk, Martin Skrtel (Fenerbahce Stambuł) oraz Morgan Schneiderlin, Ander Herrera, Juan Mata (Manchester United).

Sędzia: Milorad Mazić (Serbia).

Czy Manchester United awansuje do 1/16 finału?