Chorwacja - Islandia: Marcelo Brozović bohaterem pustych trybun

Reprezentacja Chorwacji wygrała z Islandią (2:0) w meczu grupy D eliminacji do mistrzostw świata. Bohaterem został Marcelo Brozović, strzelców obu goli. Pojedynek rozegrano przy pustych trybunach.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Clive Rose
Kibice nie mogli wejść na trybuny, ponieważ FIFA ukarała Chorwatów za rasistowskie zachowanie fanów podczas towarzyskiego spotkania z Izraelem 23 marca oraz z Węgrami trzy dni później. Z Ukrainą w marcu przyszłego roku ponownie Chorwaci zagrają przy pustych trybunach.

Jednak w sobotę już po kwadransie prowadzili 1:0 w arcyważnym spotkaniu grupy D. Sprzed pola karnego uderzył Marcelo Brozović i Hannes Halldorsson nie poradził sobie z tym strzałem.

Warto dodać, że przed spotkaniem obie reprezentacje miały po tyle samo punktów i meczów.

Jeszcze przed przerwą powinno być 2:0, a nawet 3:0. Obie sytuacje zmarnował Ivan Perisić, w których świetnymi paradami popisywał się Halldorsson. Islandczycy grali bardzo słabo i do przerwy nie istnieli.

W drugiej odsłonie mógł być remis, gdy Jon Dadi Bodvarsson znalazł się sam na sam z bramkarzem. Uderzył jednak niecelnie.

W 90. minucie Chorwaci postawili kropkę nad "i". Znów gola z 16 metrów uzyskał Brozović, ale najpierw przebiegł z piłką 30 metrów, żeby później oddać mierzony strzał. Chwilę później za bardzo brzydki faul z boiska wyleciał Perisić.

Chorwacja wygrała 2:0 i ma 10 punktów na koncie.

Chorwacja - Islandia 2:0 (1:0)
1:0 - Marcelo Brozović 15'
2:0 - Marcelo Brozović 90'

Chorwacja: Subasić - Vrsaljko, Corluka, Vida, Pivarić - Brozović, Kovacić (46' Modrić), Badelj, Perisić - Rakitić (85' Kramarić) - Mandzukić (90+2' Cop).

Islandia: Halldorsson - Savarsson, Sigurdsson, Arnason, Magnusson - Gudmundsson, Sigurdsson, Gunnarsson, E.Bjarnason (75' Traustason)  B.Bjarnason, Bodvarsson (75' Kjartansson).

Żółte kartki: Badelj, Vida (Chorwacja) oraz Bjarnason (Islandia).

Czerwona kartka: Ivan Perisić /90+4'/ (Chorwacja).