Pogoń Siedlce - GKS Tychy: dwie różne połowy

Pogoń Siedlce w 17. kolejce I ligi pokonała beniaminka z Tychów. Decydującą bramkę dla gospodarzy zdobył w 68. minucie Damian Świerblewski.

Jakub Artych
piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce

Pierwsza połowa miała bardzo zaskakujący przebieg. Nikt na stadionie w Siedlcach nie spodziewał się, że piłkarze z Tychów całkowicie zdominują Pogoń. Co prawda biało-niebiescy przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Michała Bajdura, Konrada Wrzesińskiego czy Marcina Burkhardta, jednak przewaga gości była aż nadto widoczna.

Już w 15. minucie powinno być 1:0 dla GKS-u. Znakomitym podaniem Jakub Świerczok uruchomił Mateusza Mączyńskiego, który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Rafała Misztala. Kilkadziesiąt sekund później, po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka do piłki doszedł Tomasz Boczek, jednak górą ponownie był bramkarz Pogoni. Kibice biało-niebieskich przecierali oczy ze zdumienia, gdyż ich pupile grali bardzo chaotycznie i niedokładnie.

Obraz gry na boisku w Siedlcach zmienił się dopiero po dwóch roszadach, które w drugiej połowie przeprowadził trener Dariusz Banasik. Sporo ożywienia w szeregi biało-niebieskich wprowadził szczególnie Cezary Demianiuk, który starał się na skrzydle rozruszać ofensywę gospodarzy. W 64. minucie Pogoń mogła objąć prowadzenie, jednak po dośrodkowaniu Grzegorza Tomasiewicza, Arkadiusz Jędrych trafił tylko w słupek.

Swoją przewagę siedlczanie udokumentowali cztery minuty później. Bardzo przytomnie w polu karnym zachował się Damian Świerblewski, który wykorzystał sprytne podanie Jędrycha.

Siedlczanie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Dzięki zwycięstwu, biało-niebiescy z Mazowsza utrzymali się w górnej części tabeli. Sytuacja GKS-u Tychy natomiast jest w I lidze coraz gorsza.

Pogoń Siedlce - GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 - Damian Świerblewski 68'

Pogoń Siedlce: Misztal - Lewandowski, Jędrych, Żytko, Chyła - Świerblewski (88' Panufnik), Dybiec, Makowski, Tomasiewicz, Wójcik (55' Demianiuk), Kurbiel (55' Gołębiewski).

GKS Tychy: Florek - Grzybek, Boczek, Tanżyna, Mańka - Mączyński (64' Kowalski) Gancarczyk (79' Szumilas), Bukowiec, Grzeszczyk, Radzewicz - Świerczok.

Żółte kartki: Grzegorz Tomasiewicz (Pogoń) oraz Jakub Świerczok (GKS)

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)