Dania: Kamil Wilczek bez gola. Polak nie podtrzymał passy

Kamil Wilczek nie strzelił bramki w niedzielnym meczu ligi duńskiej, a jego Broendby niespodziewanie przegrało z przedostatnim w tabeli OB 0:1.

Bartosz Zimkowski
PAP / Maciej Kulczyński
Kamil Wilczek w poniedziałek dostał szansę gry w reprezentacji Polski w meczu ze Słowenią i wprowadził nieco ożywienia w poczynania Biało-Czerwonych.

W niedzielę tradycyjnie wystąpił od pierwszej minuty w barwach Broendby IF w lidze duńskiej. Rywal zajmował przed tym spotkaniem przedostatnie miejsce w tabeli, a drużyna Polaka była wiceliderem.

Tymczasem w 42. minucie Anders K. Jacobsen strzelił jedyną bramkę w tym spotkaniu i OB niespodziewanie wygrało z Broendby 1:0.

Wilczek na murawie spędził 66 minut, po czym zastąpił go Jan Kliment.

Reprezentant Polski ma zatem 9 goli w 16 meczach. Przerwał też passę z bramkami, ponieważ w dwóch ostatnich pojedynkach pokonywał bramkarza rywali.

OB - Broendby IF 1:0 (1:0)
1:0 - Anders K. Jacobsen 42'

[b]ZOBACZ WIDEO Spacerek gospodarzy i debiut rewelacyjnego 16-latka. Skrót meczu Juventus Turyn - Pescara Calcio [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS][/b]

Czy Wilczek zostanie królem strzelców ligi duńskiej?