II liga: Raków zimuje na szczycie tabeli, blisko 30 goli na pożegnanie roku

Piłkarze Rakowa Częstochowa obronili 1. miejsce w tabeli przed atakiem Radomiaka Radom i Odry Opole. W ostatnim dniu przed przerwą zimową padło blisko 30 goli na ośmiu stadionach.

W piątek Radomiak Radom zwyciężył ze Stalą Stalowa Wola, więc piłkarze Rakowa Częstochowa musieli również zdobyć komplet punktów, by obronić miejsce na szczycie tabeli. Zadanie wykonali. Drużyna Marka Papszuna wygrała 2:1 z Wartą Poznań. Dla Zielonych porażka z liderem to pierwsza pod wodzą Petra Nemca. Raków zakończył rok ze świetnym bilansem 11 zwycięstw i osiem remisów.

W ostatnim dniu piłkarskiej jesieni padło 29 goli na ośmiu stadionach. Największa kanonada miała miejsce w Warszawie, gdzie Odra Opole pokonała 4:3 Polonię Warszawa. Rewelacyjny beniaminek prowadził niemal przez całe spotkanie, ale nie mógł być pewny swego do ostatniego gwizdka. W 84. minucie Michał Zapaśnik zdobył gola kontaktowego i stołeczna drużyna rzuciła się do ataku. Wyrównać jednak nie potrafiła.

Dwa gole w doliczonym czasie pozwoliły Siarce Tarnobrzeg wygrać 3:2 z Puszczą Niepołomice, dzięki zmniejszyła do punktu swoją stratę do zespołu z Małopolski. Spektakularną ucieczkę ze strefy spadkowej przypuściła Kotwica Kołobrzeg. Jej zwycięstwo 1:0 z PGE GKS Bełchatów to pierwsze pod wodzą trenera Ryszarda Wieczorka.

Sobota w II lidze:

Siarka Tarnobrzeg - Puszcza Niepołomice 3:2 (1:1)
0:1 - Marcin Orłowski 5'
1:1 - Grzegorz Płatek 40'
1:2 - Bartosz Żurek 54'
2:2 - Krzysztof Ropski 90'
3:2 - Krzysztof Ropski 90'

Gryf Wejherowo - Olimpia Zambrów 1:1 (1:0)
1:0 - Michał Marczak 41'
1:1 - Bartosz Osoliński 90'

Warta Poznań - Raków Częstochowa 1:2 (0:1)
0:1 - Przemysław Oziębała 9'
0:2 - Rafał Figiel 68'
1:2 - Dominik Chromiński 70'

PGE GKS Bełchatów - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:1)
0:1 - Piotr Giel 31'

Legionovia Legionowo - Błękitni Stargard 1:1 (1:1)
0:1 - Wojciech Fadecki 37'
1:1 - Marek Krotofil 45'

Olimpia Elbląg - Polonia Bytom 5:1 (0:0)

3:4 - Michał Zapaśnik 84'

ROW 1964 Rybnik - Rozwój Katowice 2:1 (2:1)
1:0 - Dawid Bober 14'
2:0 - Dawid Bober 25'
2:1 - Mateusz Wrzesień 41'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy runda jesienna II ligi była interesująca dla kibiców?