Serie A: fatalna wpadka SSC Napoli! Piotr Zieliński tylko na ławce

Wielkie rozczarowanie na Stadio San Paolo. SSC Napoli zaledwie zremisowało z pogrążonym w kryzysie US Sassuolo 1:1. W składzie gospodarzy nie pojawił się Piotr Zieliński.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PAP/EPA/CIRO FUSCO
Pojedynek od początku nie układał się po myśli faworyta, ale mimo niemrawych ataków udało mu się objąć prowadzenie. To był błysk Lorenzo Insigne, który w 42. minucie - z małą pomocą rykoszetu od Paolo Cannavaro - pokonał Andreę Consigliego pięknym strzałem pod poprzeczkę.

Po przerwie Napoli miało przewagę, wyprowadziło kilka groźnych kontr, lecz żadna nie zakończyła się drugim ciosem i za tę nieskuteczność ekipa Maurizio Sarriego zapłaciła wysoką cenę. Sygnałem ostrzegawczym była już główka Simone Missiroliego w poprzeczkę. W 82. minucie natomiast do piłki dośrodkowanej przez Marcelo Gazzolę pięknie dołożył nogę Gregoire Defrel i Pepe Reina skapitulował.

Skonsternowani gospodarze mogli jeszcze rzutem na taśmę wyszarpnąć zwycięstwo, ale w ostatniej z trzech doliczonych minut Jose Callejon trafił płaskim strzałem w słupek.

Remis na Stadio San Paolo to dla Sassuolo pierwsza zdobycz po serii czterech ligowych porażek z rzędu. Napoli natomiast zajmuje dopiero 7. miejsce w tabeli i do liderującego Juventusu traci osiem punktów.

W poniedziałek 90 minut na ławce drużyny z Neapolu spędził Piotr Zieliński.

SSC Napoli - US Sassuolo 1:1 (1:0)
1:0 - Lorenzo Insigne 42'
1:1 - Gregoire Defrel 82'

SSC Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Vlad Chiriches, Kalidou Koulibaly, Ivan Strinić, Allan, Jorginho (78' Amadou Diawara), Marek Hamsik, Jose Callejon, Manolo Gabbiadini (64' Dries Mertens), Lorenzo Insigne (86' Emanuele Giaccherini).

US Sassuolo: Andrea Consigli - Marcelo Gazzola, Paolo Cannavaro, Francesco Acerbi, Federico Peluso, Luca Mazzitelli (60' Lorenzo Pellegrini), Francesco Magnanelli, Simone Missiroli (71' Gregoire Defrel), Matteo Politano (38' Federico Ricci), Alessandro Matri, Antonino Ragusa.

Żółte kartki: Ivan Strinić, Allan, Lorenzo Insigne, Dries Mertens (SSC Napoli) oraz Francesco Acerbi, Luca Mazzitelli, Antonino Ragusa (US Sassuolo).

Sędzia: Paolo Valeri.