Ligue 1: wpadka AS Monaco. Grał Kamil Glik

AS Monaco zawiodło w starciu 15. kolejki Ligue 1 zaledwie remisując z Dijon FCO 1:1. W barwach gości pełne 90 minut zaliczył Kamil Glik.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER
AS Monaco to najskuteczniejsza drużyna w pięciu czołowych ligach w Europie, ale nie było tego widać podczas pierwszej połowy spotkania z Dijon FCO.

Goście grali wolno w ataku, bez pomysłu i zaangażowania. Mimo to prowadzili po 17. minutach. Po niezbyt groźnym strzale Fabinho, błąd popełnił bramkarz, który wybił piłkę wprost pod nogi Guido Carrillo. Ten z dwóch metrów dopełnił formalności.

Wcześniej, na samym początku spotkania, swoją okazję miał Kamil Glik. Po rzucie rożnym futbolówka spadła na czwarty metr, ale była na takim pułapie, że reprezentant Polski sięgnął ją klatką piersiową i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Dijon w pierwszej odsłonie tak naprawdę nie zagroziło bramce rywali. Druga połowa nie przyniosła poprawy gry - zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Nadal brakowało okazji strzeleckich.

W końcu trzy minuty przed końcem meczu Glik przegrał pojedynek główkowy, piłka trafiła na lewą stronę do Diony'ego, którego płaskie dośrodkowanie na czwarty metr wykończył skutecznym strzałem Sammaritano.

Wynikiem 1:1 zakończył się pojedynek na stadionie beniaminka Ligue 1. Monaco nie wygrało zatem jedenastego meczu w lidze w tym sezonie. Dijon jest dopiero czternaste w tabeli.

Dijon FCO - AS Monaco 1:1 (0:1)
0:1 - Guido Carrillo 17'
1:1 - Frederic Sammaritano 87'

Dijon: Reynet - Rufli (79' Marie), Lang, Loties, Abdelhamid, Bernard - Bela (68' Tavares), Amalfitano, Gastien, Sammaritano - Riviere (59' Diony).

Monaco: Subasić - Sidibe, Diallo, Glik, Raggi - B.Silva, Fabinho, Moutinho, Lemar (83' Mbappe Lottin) - Carrillo (66' Falcao), Germain (58' Bakayoko).

Żółte kartki: Riviere, Sammaritano (Dijon).

Sędzia: Tony Chapron.

Messi, Neymar, Suárez kontra Ronaldo, Ramos, Benzema! Zobacz El Clásico, najważniejszy ligowy mecz w Europie 3 grudnia NA ŻYWO w Eleven, na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)