Ligue 1: triumf Stade Rennes i bajeczny gol Kamila Grosickiego!

Niespełna 20 minut spędził na boisku Kamil Grosicki, ale to mu wystarczyło, by zdobyć fantastycznego gola dla Stade Rennes! Drużyna Polaka pokonała AS Saint-Etienne 2:0.

Szymon Mierzyński
PAP / JB Autissier
Podopieczni Christiana Gourcuffa zrehabilitowali się po ostatniej wstydliwej porażce z FC Lorient (1:2) i tym razem ograli rywala ze środka tabeli, choć na bramki trzeba było poczekać aż do drugiej połowy.

Pierwszą zdobył Paul-Georges Ntep, który zbiegł z lewej strony boiska w pole karne i pokonał Stephane'a Ruffiera uderzeniem przy słupku.

Kamil Grosicki wszedł na boisko dopiero w 74. minucie (zastąpił Giovanniego Sio) i w najlepszy z możliwych sposobów udowodnił, że należy mu się miejsce w podstawowej jedenastce. W doliczonym czasie Polak oddał zjawiskowy strzał, którym przelobował Ruffiera, a to wcale nie było proste, bo nie znajdował się na wprost bramki. Wyszło jednak idealnie, bo skrzydłowy perfekcyjnie dołożył do piłki wewnętrzną część stopy, a zanim wpadła ona do siatki, odbiła się jeszcze od wewnętrznej części słupka. Prawdziwa maestria!

To było czwarte trafienie "Grosika" w obecnym sezonie Ligue 1.

Po zwycięstwie 2:0 Stade Rennes przesunęło się na 4. miejsce w tabeli i ma teraz 27 punktów (o dziewięć mniej niż liderujące AS Monaco).

Stade Rennes - AS Saint-Etienne 2:0 (0:0)
1:0 - Paul-Georges Ntep 54'
2:0 - Kamil Grosicki 90+3'

->Wyniki Ligue 1

->Tabela Ligue 1

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy w następnym meczu Stade Rennes przeciwko Olympique Lyon Grosicki wyjdzie w podstawowym składzie?