Premier League: trenerski nos Jose Mourinho zabrał zwycięstwo Manchesterowi United

Manchester United zaledwie zremisował z Evertonem 1:1. Jose Mourinho dokonał fatalnej w skutkach zmiany - wprowadzony Marouane Fellaini sprokurował rzut karny, który został zamieniony na bramkę.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Clive Brunskill
Pierwsza połowa była bardzo nieciekawa. Oddano zaledwie jeden celny strzał, ale padła po nim bramka i była to dość kuriozalna sytuacja. Maarten Stekelenburg niepotrzebnie wyszedł poza własne pole karne, a Zlatan Ibrahimović postanowił przelobować go. Piłka odbiła się od ziemi, poprzeczki, ziemi i nabrała dziwnej rotacji. Następnie trafiła w słupek i wleciała do siatki The Toffees.

Wcześniej z boiska powinien zostać usunięty Marcos Rojo. Obrońca Man Utd dwoma wyprostowanymi nogami zaatakował Idrissa Gueye i na szczęście dla zawodnika Evertonu, nie trafił go dobrze. Za swoje zagranie otrzymał tylko żółtą kartkę.

Na początku drugiej połowy nieładnie zachował się Ibrahimović, który najpierw sfaulował Seamusa Colemana, następnie upadł na niego i wydaje się, że celowo kopnął go w głowę.

Irlandczyk pozbierał się po tej sytuacji, ale ból barku cały czas doskwierał mu i kwadrans później musiał zostać zmieniony. Z kontuzją zszedł również Yannick Bolasie - on po starciu z Martialem.

Pięć minut przed końcem Jose Mourinho zdecydował się na taktyczną zmianę i na boisko wpuścił Marouane Fellainiego. Okazała się ona fatalna w skutkach, ponieważ 120 sekund później Belg sfaulował Gueye we własnym polu karnym. "Jedenastka" była dyskusyjna, a mina Mourinho mówiła wszystko.

Pewnym egzekutorem okazał się Leighton Baines i Everton wyrównał. Sędzia doliczył pięć minut, ale wynik nie uległ już zmianie.

W tabeli MU jest na szóstym miejscu ze stratą aż 13 punktów do prowadzącej Chelsea.

Everton - Manchester United 1:1 (0:1)
0:1 - Zlatan Ibrahimović 42'
1:1 - Leighton Baines (k.) 89'

Everton: Stekelenburg - Coleman (67' Holgate), Funes Mori, A.Williams, Baines - Bolasie (68' E.Valencia), Gueye, Barry, Cleverley (65' Deulofeu), Mirallas - Lukaku.

Man Utd: de Gea - A.Valencia, Jones, Rojo, Darmian - Herrera, Carrick, Pogba - Mchitarjan (85' Fellaini), Ibrahimović, Martial (83' Rashford).

Żółte kartki: Barry, Lukaku (Everton) oraz Rojo, Fellaini, de Gea (Man Utd).

Sędzia: Michael Oliver.