Premier League: wielka forma Ibrahimovicia

Zlatan Ibrahimović potwierdził, że jest w wysokiej formie w ostatnich tygodniach. Jego dwa gole przeciwko West Bromwich Albion zapewniło Manchesterowi United zwycięstwo 2:0.

Bartosz Zimkowski
Zlatan Ibrahimović Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
Już w piątej minucie goście wyszli na prowadzenie. Manchester United przeprowadził kontrę prawą flanką, Jesse Lingard dośrodkował w pole karne, gdzie niepilnowany Zlatan Ibrahimović strzałem głową zdobył bramkę. Dla Szweda był to gol numer 15 dla Czerwonych Diabłów licząc wszystkie rozgrywki.

West Bromwich Albion w pierwszej odsłonie nie stworzyło sobie żadnej stuprocentowej okazji. Goście nie dominowali w posiadaniu piłki w jakiś zdecydowany sposób, ale od 30 metra od własnej bramki byli bardzo dobrze ustawieni. To sprawiało, że The Baggies mieli spory problem z wykreowaniem okazji strzeleckiej.

Czerwone Diabły mogły podwyższyć prowadzenie. Najpierw z woleja z 16 metrów uderzył Wayne Rooney i Ben Foster z trudem sparował futbolówkę na poprzeczkę. W samej końcówce pierwszej połowy w świetnej sytuacji znalazł się Lingard, ale z woleja uderzył nad bramką.

Jedenaście minut po zmianie stron goście prowadzili już 2:0. Rooney zagrał do Ibrahimovicia, który minął dwóch obrońców, strzał został nieco przyblokowany przez Dawsona, ale piłka i tak wpadła do siatki.

Ten gol odebrał chęci piłkarzom West Bromwich Albion, którzy poddali się, a goście już nie napierali na bramkę rywali. Wynik spotkania nie zmienił się - Manchester United wygrał 2:0 i zajmuje szóstą pozycję z dorobkiem 30 punktów.

West Bromwich Albion - Manchester United 0:2 (0:1)
0:1 - Zlatan Ibrahimović 5'
0:2 - Zlatan Ibrahimović 56'

WBA: Foster - Dawson (74' J.Morrison), McAuley, Olsson, Nyom - Yacob, Fletcher - Brunt, Chadli (82' Leko), Phillips (82' Robson-Kanu) - Rondon.

Man Utd: de Gea - Valencia, Jones, Rojo, Darmian - Carrick, Herrera (90+2' Smalling) - Lingard (77' Rashford), Pogba, Rooney (84' Fellaini) - Ibrahimović.

Żółte kartki: Dawson, Rondon, Brunt (WBA) oraz Ibrahimović, Rojo (Man Utd).

Sędzia: Anthony Taylor.