Primera Division: pasmo remisów Deportivo trwa. 90 minut Przemysława Tytonia

UD Las Palmas zremisowało 1:1 z Deportivo La Coruna na początek 19. kolejki Primera Division. Kompromisowym wynikiem zakończyło się piąte spotkanie gości z rzędu. 90 minut zagrał Przemysław Tytoń.

PAP/EPA / Juanjo Martin
Drużyny odpadły niedawno z Pucharu Króla i koncentrują się na Primera Division. Na ligowym froncie Przemysław Tytoń tradycyjnie stanął w bramce Deportivo La Coruna i na początku meczu miał więcej zadań niż będący po przeciwnej stronie boiska Javi Varas.

W 6. minucie Tytoń obronił strzał z ostrego kąta Marko Livaji. Polak sparował piłkę na rzut rożny. W 14. minucie bramkarz Deportivo La Coruna nie miał dużo do powiedzenia. Mateo Garcia uderzył na 1:0 po dośrodkowaniu Heldera Lopesa, a piłka odbiła się po drodze rykoszetem.

UD Las Palmas prowadziło. Choć nie atakowało rewelacyjnie, to i tak lepiej niż Deportivo. Ponadto drużyna z Wysp Kanaryjskich była mobilna w obronie, dobrze wybijała dośrodkowania i przecinała podania.

Deportivo musiało wymyślić coś kreatywnego w szatni, by zacząć zagrażać gospodarzom i odrobić stratę gola. Po rozpoczęciu drugiej połowy na zawodników czekała niespodzianka - włączone zraszacze.

Trener gości nie zmieniał piłkarzy w jedenastce i cierpliwość popłaciła. W 69. minucie drużyna z La Coruni doprowadziła do remisu 1:1. Kapitalne podanie posłał Emre Colak, a Florin Andone wiedział, że grzechem będzie je zmarnować. Wyprzedził Mauricio Lemosa i trafił między słupki. Była to zarazem kara dla Las Palmas za niewykorzystane wcześniej sytuacje podbramkowe Momo i Vicente Gomeza.

Gospodarze zmarnowali szansę, by powiększyć przewagę w tabeli nad przeciwnikiem i odnieść pierwsze, domowe zwycięstwo z Deportivo od 2001 roku. Nerwów nie wytrzymał Aythami Artiles, który opuścił boisko z powodu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki. Z kolei przyjezdni zremisowali piąte spotkanie z rzędu.

UD Las Palmas - Deportivo La Coruna 1:1 (1:0)
1:0 - Helder Lopes 14'
1:1 - Florin Andone 69'

Las Palmas: Javi Varas – Michel, Mauricio Lemos, Aythami Artiles, Helder Lopes – Angel Montoro, Roque Mesa, Vicente Gomez – Momo (80' Dominguez Tanausu), Marko Livaja (85' Nabil El Zhar), Mateo Garcia (89' Benito Ramirez).

Deportivo: Przemysław Tytoń – Juanfran, Alejandro Arribas, Sidnei, Fernando Navarro – Emre Colak, Celso Borges, Guilherme, Luisinho (80' Marlos Moreno) – Joselu (90' Oscar Pinchi), Florin Andone.

Żółte kartki: Artiles (Las Palmas) oraz Joselu (Deportivo).

Czerwona kartka: Artiles (Las Palmas) /77' - za drugą żółtą/

Sędzia: David Fernandez Borbalan.