Premier League: niespodzianka w Sunderlandzie. Tottenham Hotspur stracił punkty

W spotkaniu 23. kolejki Premier League zamykający ligową tabelę Sunderland AFC niespodziewanie zremisował z Tottenhamem Hotspur 0:0.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / HANNAH MCKAY

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół Tottenhamu Hotspur, który w ligowej tabeli zajmował trzecią pozycję. Z kolei Sunderland AFC to outsider Premier League. Gospodarze ambitnie podeszli do tego spotkania i nie zamierzali się poddawać. Ich celem było zdobycie co najmniej punktu w starciu z wyżej notowanym rywalem.

Goście od początku spotkania mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki. Mozolnie konstruowali swoje akcje, ale nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze grającą defensywę Sunderlandu. Z biegiem czasu to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, ale również mieli problemy ze stworzeniem sytuacji pod bramką przeciwnika.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Nie przyniosła ona zbyt wielu emocji. W dodatku obie drużyny oddały po zaledwie jednym celnym strzale. Po przerwie było niewiele lepiej. Znów częściej przy piłce utrzymywali się goście, ale nie potrafili udowodnić swojej przewagi bramką.

Blisko strzelenia gola w 64. minucie był Victor Wanyama. Zawodnik Tottenhamu uderzył minimalnie nad poprzeczką. Tottenham był coraz groźniejszy w ofensywie i wydawało się, że bramka dla gości jest tylko kwestią czasu. Gracze Sunderlandu umiejętnie się bronili i powstrzymywali kolejne akcje rywali.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, z którego zadowoleni mogą być gospodarze. Dla Tottenhamu strata punktów w konfrontacji z ligowym outsiderem może być bardzo kosztowna w kontekście walki o czołowe pozycje na zakończenie sezonu.

Sunderland AFC - Tottenham Hotspur 0:0

Sunderland AFC: Mannone - Kone, O'Shea, Denayer, Jones, Rodwell, N'Dong, Larsson, Manquillo, Borini (72' Honeyman), Defoe.

Tottenham Hotspur: Vorm - Walker, Alderweireld, Dier, Rose (38' Davies), Dembele (85' Janssen), Wanyama, Eriksen, Alli, Son (73' Sissoko), Kane.

Żółte kartki: Rodwell, Manquillo (Sunderland)

Czy Sunderland AFC utrzyma się w Premier League?