AS Roma wymęczyła awans do półfinału Pucharu Włoch. Błąd dublera Szczęsnego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Claudio Villa / Na zdjęciu: Francesco Totti
Getty Images / Claudio Villa / Na zdjęciu: Francesco Totti

AS Roma awansowała do półfinału Pucharu Włoch dzięki zwycięstwu 2:1 z AC Cesena. Błąd popełnił Alisson, dubler Wojciecha Szczęsnego. Decydującego gola zdobył Francesco Totti.

W tym artykule dowiesz się o:

Po porażce AS Roma z Sampdorią Genua żywe było pytanie, czy wicelider Serie A poślizgnął się czy wpadł w dołek. W ćwierćfinale Pucharu Włoch zagrał w innym składzie, ale znów był apatyczny, mało kreatywny w ataku i omylny w obronie. Nawet po wejściu na boisku Edina Dzeko, który już w 18. minucie zastąpił kontuzjowanego Diego Perottiego. Bośniak grał w przodzie z Francesco Tottim oraz Stephanem El Shaarawym.

Więcej szans na zdobycie gola miała AC Cesena. Przedstawiciel Serie B grał bez kompleksów, a jego najbardziej aktywnym i zarazem nieskutecznym piłkarzem był Alejandro Rodriguez. W pierwszej połowie kilkakrotnie pomylił się, nie trafił z bliska głową i przegrał pojedynek sam na sam z Alissonem. Ten ostatni zastępował Wojciecha Szczęsnego w bramce AS Roma. W 25. minucie nie miałby dużo do powiedzenia, gdyby Moussa Kone huknął celnie, a nie w słupek po wrzutce z rzutu wolnego.

Rzymian żegnało buczenie, kiedy schodzili na przerwę. Reakcja trybun, a także rozmowa z Luciano Spallettim skłoniła gospodarzy, by podkręcili tempo. W drugiej połowie przeważali. Ostrzał bramki Federico Agliardiego prowadzili Totti, wprowadzony Radja Nainggolan, a także Dzeko. Najlepszy strzelec dał prowadzenie AS Roma w 68. minucie. Bośniak uderzył do odsłoniętej bramki po szybkiej akcji i podaniu El Shaarawy'ego.

Nawet na twarzach przyjezdnych pojawiło się zrezygnowanie. Nie wierzyli, że wyrównają, a jednak udało się. Prezent zrobił im Alisson. Dubler Szczęsnego zderzył się z własnym defensorem, wypuścił piłkę w rąk po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, za co karę wymierzył płaskim strzałem Luca Garritano.

AS Roma zapewniła sobie awans dopiero w 96. minucie. Po faulu Federico Agliardiego na Kevinie Strootmanie w polu karnym piłkę w dłonie wziął weteran Totti i mocnym strzałem zamienił jedenastkę w zwycięskiego gola na 2:1.

W półfinale klub Wojciecha Szczęsnego zagra z lokalnym rywalem Lazio Rzym.

AS Roma - AC Cesena 2:1 (0:0) 1:0 - Edin Dzeko 68' 1:1 - Luca Garritano 73' 2:1 - Francesco Totti (k.) 90'

Roma: Alisson - Antonio Ruediger, Kostas Manolas, Juan Jesus (46' Radja Nainggolan), Bruno Peres - Leandro Paredes, Kevin Strootman, Mario Rui - Diego Perotti (18' Edin Dzeko), Francesco Totti - Stephan El Shaarawy (82' Emerson Palmieri).

Cesena: Federico Agliardi - Michele Rigione, Romano Perticone, Alessandro Ligi - Antonio Balzano, Moussa Kone, Karim Laribi (57' Luca Garritano), Mattia Vitale, Francesco Renzetti - Camillo Ciano (73' Andrea Cocco), Alejandro Rodriguez (86' Giuseppe Panico).

Żółte kartki: Manolas (Roma) oraz Laribi, Garritano, Rodriguez (Cesena).

Sędzia: Fabio Maresca.