Holandia: Mateusz Klich bohaterem Twente Enschede

W sobotnim meczu 23. kolejki Eredivisie Twente Enschede pokonało 1:0 SC Heerenveen, a jedyną bramkę spotkania zdobył Mateusz Klich. To już piąty ligowy gol reprezentanta Polski w tym sezonie.

Maciej Kmita
PAP

Mateusz Klich zapewnił Twente zwycięstwo w 54. minucie, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Erwina Muldera na Enesie Unalu. Warto wspomnieć, że Turek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali po kapitalnym prostopadłym podaniu Klicha.

27-letni Polak rozegrał pełne 90 minut i był to jego 19. w tym sezonie ligowy występ w pełnym wymiarze czasowym. Odkąd jest zawodnikiem Twente, nie opuścił ani minuty spotkania Eredivisie bądź Pucharu Holandii. Zdobył dla ekipy z De Grolsch Veste pięć bramek - wszystkie uderzeniami z rzutów karnych.

Po sobotnim zwycięstwie zespół Klicha ma na koncie 34 punkty i zajmuje 6. miejsce w tabeli Eredivisie.

Wychowanek Tarnovii pracuje w Holandii na powrót do reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że na początku kadencji Adama Nawałki Klich był podstawowym zawodnikiem Biało-Czerwonych, ale ostatni raz w drużynie narodowej wystąpił we wrześniu 2014 roku. Potem stracił miejsce w kadrze, ponieważ nie grał regularnie w VfL Wolfsburg i 1.FC Kaiserslautern.

Twente Enschede - SC Heerenveen 1:0 (0:0) 1:0 - Klich  (k.) 54' ZOBACZ WIDEO Łukasz Broź: Chcieliśmy wygrać
Czy Mateusz Klich zasłużył na powrót do reprezentacji Polski?