Puchar Szkocji: Remis Celtiku, awans Rangers

W jedynym rozegranym w niedzielę ćwierćfinale Pucharu Szkocji Aberdeen FC zremisował z Celtikiem Glasgow 1:1, tracąc prowadzenie w ostatniej minucie. Oznacza to, że o awansie do półfinału zadecyduje dodatkowy mecz. W ostatnim spotkaniu ćwierćfinałowym zagrają piłkarze Glasgow Rangers, którzy na Ibrox pokonali 1:0 Hibernian Edynburg w powtórzonym meczu V rundy.

Daniel Rosół

Broniący trofeum Celtic był faworytem spotkania na Pittodrie, gdzie miesiąc temu rozgromili Aberdeen 5:1. Tym razem jednak The Bhoys nie popisali się tak dobrą skutecznością marnując wiele okazji, a trzy trzech sytuacjach gospodarzy uratował słupek. Mało tego! W końcówce spotkania sensacja wisiała w powietrzu, bo w 78. minucie Artura Boruca pokonał Jeffery de Visscher. Honor Celtiku uratował w 90. minucie Jan Vennegor of Hesselink. Gol Holendra uchronił podopiecznych Grodona Strachana przed porażką i odpadnięciem z rozgrywek Pucharu Szkocji. Zatem o tym, która z drużyn awansuje do półfinału, rozstrzygnie dodatkowy mecz na Parkhead.

W niedzielę rozegrano też zaległą powtórkę meczu V rundy pomiędzy Glasgow Rangers a Hibernian Edynburg. Na początku lutego na Easter Road padł bezbramkowy remis, a napięty terminarz The Gers i niesprzyjające warunki pogodowe w Szkocji uniemożliwiły wcześniejsze rozegranie meczu. Na Ibrox, zgodnie z oczekiwaniami, góra byli gospodarze, którzy zwyciężyli 1:0 dzięki bramce Chrisa Burke?a z 39. minuty. Piłkarze Gordona Strachana, którzy mecz z Hibs kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce Nacho Novo (80. minuta), w ćwierćfinale zmierzą się w derbach Glasgow z występującym w First Division Partick Thistle.