Widzew Łódź zaczął 2017 rok od wygranej

Widzew Łódź zagrał pierwszy w 2017 roku mecz III ligi. Łodzianie w spotkaniu 18. kolejki pokonali na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1.

Karol Borawski

Mimo że Widzew jest obecnie klubem zaledwie trzecioligowym, to w ostatnich dniach było o nim bardzo głośno. Klub sprzedał ponad 15 tysięcy karnetów, dzięki czemu pobił rekord wszech czasów Lecha Poznań z 2011 roku.

W niedzielę Widzew powrócił do ligowej rywalizacji po przerwie zimowej. Łodzianie pokonali na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki, choć zwycięstwo przyszło drużynie Przemysława Cecherza z trudem.

Od 15 minuty to Świt prowadził po golu Patryka Szczepańskiego z rzutu karnego. Do wyrównania doprowadził siedem minut później również uderzeniem z jedenastego metra Daniel Mąka.

W międzyczasie arbiter musiał przerwać spotkanie z powodu zamieszek na trybunach i na płycie boiska. Na szczęście sytuacja została opanowana i spotkanie mogło być kontynuowane.

Zwycięski gol dla gości padł w 69 minucie, a jego autorem był Mąka. Piłkarz Widzewa przesądził o zwycięstwie strzałem zza pola karnego.

Po 18 kolejkach grupy I trzeciej ligi Widzew ma 32 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą 12 punktów do prowadzącego ŁKS-u Łódź. W następnej kolejce widzewiacy podejmą Motor Lubawa (18 marca, początek meczu o 19:10).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Widzew Łódź 1:2 (1:1)
1:0 - Patryk Szczepański 15' - karny
1:1 - Daniel Mąka 22' - karny
1:2 - Daniel Mąka 69

Czy Widzew wywalczy w tym sezonie awans do II ligi?