Sparingowo: Lech Poznań ograł Chrobrego Głogów

W sobotnim sparingu Lech Poznań pokonał 2:0 I-ligowego Chrobrego Głogów. Bramki dla Kolejorza zdobyli Marcin Robak i Łukasz Trałka.

Maciej Kmita
WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński

Marcin Robak dał Lechowi prowadzenie w 13. minucie, a chwilę później Matusa Putnocky'ego w bramce Kolejorza zastąpił Jasmin Burić. Słowak został zmieniony już po pierwszym kwadransie nie ze względu na uraz - okazało się, że od pierwszej minuty między słupkami Lecha miał stanąć właśnie Burić, ale Bośniak spóźnił się na mecz, ponieważ - jak poinformowała "Gazeta Wyborcza" - okradziono mu piwnicę.

Wynik spotkania na 2:0 dla Lecha pod koniec drugiej połowy ustalił Łukasz Trałka.

Trener Nenad Bjelica nie mógł skorzystać z usług przebywających na zgrupowaniu kadry U-21 Jana BednarkaDawida Kownackiego i Tomasza Kędziory.

W pierwszym po reprezentacyjnej przerwie meczu ligowym Lech zagra w Krakowie z Wisłą.

Lech Poznań - Chrobry Głogów 2:0 (1:0)
1:0 - Robak (k.) 13'
2:0 - Trałka 84'

Lech: Matus Putnocky (16' Jasmin Burić) - Marcin Wasielewski, Dariusz Dudka, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewycz (46' Maciej Wilusz) - Maciej Makuszewski (58' Szymon Pawłowski), Maciej Gajos (46' Łukasz Trałka), Abdul Aziz Tetteh, Mihai Raduț (58' Darko Jevtić) - Nicki Bille Nielsen (58' Radosław Majewski), Marcin Robak.

Chrobry: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Michał Pawlik, Michał Michalec, Ariel Wawszczyk - Bartosz Machaj, Maciej Kona (46' Karol Hodowany), Marcel Gąsior (56' Sebastian Bonecki), Łukasz Szczepaniak (68' Michał Borecki), Karol Danielak (64' Damian Sędziak) - Paweł Wojciechowski (46' Serhij Napołow).

Lech Poznań zostanie mistrzem Polski 2017?