Chrobry - Pogoń: trzeci raz głogowian

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Chrobry wygrał trzeci mecz z rzędu, natomiast Pogoń po raz trzeci zeszła z boiska jako zespół pokonany. W Wielką Sobotę głogowianie zwyciężyli 2:0 po bramkach Sebastiana Boneckiego i Bartosza Machaja.

Kiedy przed dwoma tygodniami kończył się mecz w Głogowie, w którym Chrobry po raz kolejny przegrał, wiele wskazywało, że zespół czeka ciężka wiosna. Tymczasem dwie kolejne wygrane odwróciły wszystko. W Wielką Sobotę głogowianie zrobili kolejny krok w kierunku utrzymania.

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już jedna z pierwszych akcji zakończyła się trafieniem. W 7. minucie do siatki siedlczan trafił Sebastian Bonecki. Jedenaście minut później padł kolejny gol. Tym razem do siatki gości celnie przymierzył Bartosz Machaj.

Prowadząc dwoma bramkami głogowianie kontrolowali przebieg gry. Pogoń, która przegrała dwa wcześniejsze, pojedynki nie miała argumentów, aby zagrozić Chrobremu. Goście mając dość wyraźną przewagę nad strefą zagrożoną, myślami na pewno nie byli na boisku. Pogoń dopiero w końcówce pierwszej części potrafiła przeprowadzić kilka groźniejszych akcji, ale gracze tego zespołu uderzali niecelnie.

Po zmianie stron do ataku ponownie ruszył Chrobry. Jednak gospodarze, pomimo kilku okazji, nie potrafili podwyższyć wyniku gry. Szansę na bramkę zmarnował m.in. Mateusz Machaj. Siedlczanie kontakt mogli złapać po strzale Dariusza Zjawińskiego. Goście do bramki trafili w 77. minucie, jednak trafienie Tomasza Lewandowskiego nie zostało uznane. Na więcej przyjezdnych w sobotę już nie było stać.

Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

1:0 - Bonecki 7' 2:0 - B. Machaj 18'

Składy: Chrobry Głogów:

Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec (28' Seweryn Michalski), Mateusz Wieteska, Ariel Wawszczyk, Bartosz Machaj (66' Karol Danielak), Sebastian Bonecki, Michał Pawlik, Łukasz Szczepaniak, Mateusz Machaj, Paweł Wojciechowski (75' Konrad Kaczmarek).

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski, Mateusz Żytko, Łukasz Wójcik, Piotr Mroziński (27' Marcin Paczkowski), Konrad Wrzesiński, Marcin Burkhardt (46' Piotr Kurbiel), Grzegorz Tomasiewicz, Robert Janicki, Jakub Szrek, Dariusz Zjawiński. Żółte kartki:

Paczkowski (Pogoń).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Hamilton i Vettel mają tyle samo punktów w klasyfikacji. Który z nich będzie miał ich więcej po najbliższym wyścigu? Oglądaj treningi, kwalifikacje i wyścig 2017 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX w ten weekend w Eleven i Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Chrobry Głogów utrzyma się w Nice I lidze?