Premier League: pewne zwycięstwo Pepa Guardioli

Po nieciekawej pierwszej połowie w drugiej odsłonie Manchester City udowodnił wyższość nad Southampton i wygrał 3:0. Pep Guardiola awansował z The Citizens na trzecie miejsce.

Bartosz Zimkowski
Reuters / Tony O'Brien
Pierwsza połowa nie była ciekawa, dość powiedzieć, że piłkarze obu drużyn nie oddali ani jednego celnego strzału. A przecież Manchester City walczy o start w Lidze Mistrzów i będzie musiał się mocno napracować, żeby tak się stało.

Początkowe kilka minut było niezłe w wykonaniu The Citizens, ponieważ goście wykreowali sobie okazję, po której Sergio Aguero uciekł rywalowi i oddał niecelny strzał z pięciu metrów.

Odpowiedź gospodarzy powinna zakończyć się bramką. Manolo Gabbiadini urwał się lewa flanką, zobaczył niepilnowanego Dusana Tadicia, ale Serb na 14 metrze uderzył nad bramką.

Na gole trzeba było czekać do drugiej połowy. W 55. minucie po dośrodkowaniu z kornera Kompany przepchnął Yoshidę, uderzył piłkę głową tak, że ta odbiła się od ziemi i Forster nie dał rady jej sparować.

12 minut przed końcem The Citizens prowadzili już 2:0. Kevin De Bruyne nie zachował się egoistycznie i zagrał do Leroya Sane, a ten wpakował piłkę do siatki.

120 sekund później Belg miał na koncie już dwie asysty. Tym razem dośrodkował na trzeci metr pomiędzy dwóch zawodników rywali, a Aguero uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców.

Man City wygrał 3:0 i awansował na trzecią pozycję. Strata do drugiego Tottenhamu Hotspur wynosi aż siedem punktów. Southampton zajmuje dziewiąte miejsce.

Southampton - Manchester City 0:3 (0:0)
0:1 - Vincent Kompany 55'
0:2 - Leroy Sane 78'
0:3 - Sergio Aguero 80'

Southampton: Forster - Soares, Stephens, Yoshida, Bertrand -Davis, Hoejbjerg - Ward-Prowse (60' Long, 82' Rodriguez), Tadić, Redmond - Gabbiadini (60' Boufal).

Man City: Bravo - Navas, Kompany, Otamendi, Clichy - Toure, Fernandinho - De Bruyne, Silva (81' Zabaleta), Sane (86' Sterling) - Aguero (89' Iheanacho).

Żółte kartki: Soares, Hoejbjerg (Southampton).

Sędzia: Neil Swarbrick.

Które miejsce zajmie Man City na koniec tego sezonu?