Pogrom w Zabrzu. Górnik rozbił Chojniczankę

W meczu 29. kolejki Nice I ligi Górnik Zabrze rozgromił Chojniczankę Chojnice 6:1. Cztery bramki dla zwycięskiego zespołu zdobył Igor Angulo.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Kibice Górnika Zabrze długo czekali na taki mecz w wykonaniu 14-krotnych mistrzów Polski. Śląski klub zrehabilitował się za ostatnie słabe występy i rozbił jednego z kandydatów do awansu do Lotto Ekstraklasy. Górnik prowadzenie objął już w 5. minucie, gdy Rafał Kurzawa najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i pokonał bramkarza rywali.

Chojniczanka chciała za wszelką cenę doprowadzić do remisu, ale brakowało jej skuteczności. Jeszcze przed przerwą zdołali podwyższyć prowadzenie. W 35. minucie było już 2:0, gdy po wrzutce Kurzawy z rzutu wolnego piłkę głową do siatki skierował Bartosz Kopacz. Po chwili Górnik zdobył trzecią bramkę, a swój koncert rozpoczął Igor Angulo. Hiszpan w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Łukasza Budziłka.

Po przerwie sygnał do walki gościom dał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Michał Jakóbowski, który zdobył honorową bramkę strzałem głową. Było to jednak zbyt mało na rozpędzony i niesiony dopingiem kibiców Górnik.

W 52. minucie Angulo wykorzystał rzut karny, a kilka minut później dogranie Bartłomieja Olszewskiego precyzyjnym strzałem zamienił na gola. Z kolei w 68. minucie Hiszpan po raz drugi egzekwował jedenastkę i choć strzelił w to samo miejsce co poprzednio, to i tak nie dał szans bramkarzowi.

Chojniczanka z taką grą nie ma co myśleć o awansie. Nieudany debiut w barwach zespołu z Chojnic zaliczył Artur Derbin. Byłego szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec czeka wiele pracy, by wyprowadzić swój zespół z kryzysu. Z kolei Górnik nieoczekiwanie wciąż ma szansę na awans. Obecnie traci tylko 4 punkty do "zielonej" strefy.

Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice 6:1 (3:0)
6:1 - Igor Angulo 68'

Górnik Zabrze: Loska - Wolniewicz, Kopacz, Suarez, Olszewski - Matuszek, Żurkowski - Arcon, Kurzawa (81' Ambrosiewicz) - Angulo (88' Nowak), Wolsztyński (67' Urynowicz).

Chojniczanka Chojnice: Budziłek - Golański (46' Jakóbowski), Markowski, Kieruzel, Kosakiewicz - Podgórski, Zawistowski, Grzelak (46' Meschia), Biskup, Rybski - Mikołajczak.

Żółte kartki: Suarez (Górnik) - Golański, Mikołajczak (Chojniczanka).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Górnik Zabrze ma jeszcze szansę włączyć się do walki o awans?