Premier League: wielki problem drużyny Kamila Grosickiego

Olbrzymi problem może mieć Hull City po niespodziewanej porażce z ostatnim Sunderlandem (0:2) w rozgrywkach Premier League. Kamil Grosicki grał pełne 90 minut, był bardzo aktywny.

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki w barwach Hull City Getty Images / Stu Forster / Kamil Grosicki w barwach Hull City

Kamil Grosicki, który wygrał nagrodę dla najlepszego piłkarza miesiąca w Premier League w głosowaniu kibiców, miał co udowadniać. Wszystkie oczy były zwrócone na reprezentanta Polski.

Jednak 28-latek szybko pokazał swoje najlepsze atuty - szybkość, przebojowość oraz drybling. Billy Jones miał spory problem z Grosickim, który raz po raz mijał swojego rywala.

Brakowało jednak wykończenia. Reprezentant Polski na początku drugiej połowy ponownie minął Jonesa, miękko dośrodkował na siódmy metr, gdzie Oumar N Diaye w doskonałej sytuacji nie trafił czysto w piłkę. Grosicki powinien mieć szóstą asystę na koncie.

Zemściło się to w 69. minucie. Po rzucie rożnym John O'Shea przedłużył dośrodkowanie i Billy Jones głową wpakował futbolówkę do siatki.

Hull City nie potrafiło już odpowiedzieć i sensacyjnie przegrało przed własną publicznością ze zdegradowanym już Sunderlandem 0:2, ponieważ w doliczonym czasie gry z metrowego spalonego gola zdobył jeszcze Jermain Defoe. Jeśli Swansea City wygra z Evertonem (początek meczu o godzinie 18:30), to Tygrysy spadną pod kreskę.

36. KOLEJKA PREMIER LEAGUE:

AFC Bournemouth - Stoke City 2:2 (0:1)
0:1 - Lys Mousset (sam.) 33'
1:1 - Junior Stanislas 62'
1:2 - Mame Biram Diouf 73'
2:2 - Ryan Shawcross (sam.) 82'

Burnley FC - West Bromwich Albion 2:2 (0:0)

->Tabela Premier League

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Hull City utrzyma się w Premier League?