Znicz jeszcze nie zgasł. Dwa karne na wagę wygranej

Znicz Pruszków do przerwy przegrywał z Pogonią Siedlce 0:1 Po zmianie stron gospodarze zdobyli dwie bramki, obie z rzutów karnych, i wygrali 2:1.

Michał Piegza
Newspix / ŁUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT
Znicz Pruszków jeszcze nie poddał się. Beniaminek pokonał Pogoń i zmniejszył stratę do bezpiecznej strefy. Pojedynek świetnie rozpoczął się jednak dla gości. Już w 5. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Konrad Wrzesiński niczym w masło wjechał w obronę gospodarzy i uderzył nie do obrony.

Po bramce goście chcieli pójść za ciosem. Natomiast piłkarze Znicza mieli duże problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką siedlczan. Ataki beniaminka starał się rozruszać Adrian Paluchowski, ale często nie miał wsparcia ze strony partnerów.

Znicz zaczął lepiej prezentować się dopiero po godzinie gry. W 63. minucie świetną okazję zmarnował Patryk Kubicki, który spudłował w wyśmienitej sytuacji. Dziewięć minut później był już jednak remis. Za zagranie ręką obrońcy Pogoni sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Aleksander Jagiełło.

Remis nie satysfakcjonował gospodarzy. Pruszkowianie dążyli do zdobycia drugiego gola. W 78. minucie szansę zmarnował Paluchowski. W końcówce to goście powinni ponownie wyjść na prowadzenie, ale uderzali niecelnie. W doliczonym czasie meczu arbiter po raz drugi wskazał na rzut karny, po kolejnym zagraniu ręką zawodnika Znicza. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Jagiełło.

Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 2:1 (0:1)
0:1 - Konrad Wrzesiński 5'
1:1 - Aleksander Jagiełło (k.) 72'
2:1 - Aleksander Jagiełło (k.) 90'

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Damian Jakubik, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Marcin Rackiewicz (90+2' Michał Kucharski) - Aleksander Jagiełło, Andrzej Niewulis, Maciej Machalski (76' Maksymilian Banaszewski), Krzysztof Kopciński (55' Przemysław Kita), Patryk Kubicki - Adrian Paluchowski.

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Damian Świerblewski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Konrad Wrzesiński, Daniel Dybiec (80' Marcin Paczkowski), Marcin Burkhardt (71' Piotr Mroziński), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur (74' Eusebio Bancessi) - Dariusz Zjawiński.

Żółte kartki: Janiszewski, Kita (Znicz) oraz Dybiec, Bancessi (Pogoń).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Znicz Pruszków utrzyma się w Nice I lidze?