Serie A: gol Piotra Zielińskiego. SSC Napoli straszy AS Roma

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Piłkarze SSC Napoli
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Piłkarze SSC Napoli

Piotr Zieliński zdobył gola w wygranym 5:0 przez SSC Napoli meczu z Torino FC. Drużyna Maurizio Sarriego czeka na potknięcie AS Roma, by zostać wiceliderem w 36. kolejce Serie A.

W tym artykule dowiesz się o:

Faworyt stworzył przez 20 minut trzy świetne sytuacje podbramkowe i gdyby wykorzystał wszystkie, miałby zwycięstwo w kieszeni. SSC Napoli nie było jednak zabójczo skuteczne. Prowadziło ledwie 1:0 dzięki płaskiemu uderzeniu Jose Callejona. Świetne podanie za plecy obrońców dostarczył skrzydłowemu Allan.

Tylko Joe Harta mieli przed oczami jeszcze Dries Mertens i ponownie Callejon, ale po ominięciu Anglika, nie przymierzyli w światło bramki. Dominacja Napoli była bezdyskusyjna.

Dopiero po trzech szansach faworyta gospodarze usłyszeli ostatni budzik i przestali statystować. Choć gra w środku pola wyrównała się, Pepe Reina nie musiał interweniować. Adem Ljajić, Lucas Boye i wreszcie Andrea Belotti pudłowali. Hiszpan liczył na podobnie spokojną drugą połowę. Torino nie grało równie dobrze jak w poprzednim, zremisowanym 1:1 meczu z Juventusem.

W 48. minucie Pepe Reina musiał zaprezentować obronę trudniejszą od wszystkich w pierwszej połowie. Mocne uderzenie Marco Benassiego było zapowiedzią bardziej efektywnych ataków Torino. Kolejny strzał był dziełem Lucasa Boye. Byki chciały podtrzymać swoją długą passę bez porażki.

Napoli okazało się jednak zbyt silnym przeciwnikiem. W 60. minucie Lorenzo Insigne podwoił przewagę gości strzałem z bliska po podaniu Mertensa. Przy bezpiecznym wyniku 2:0 na boisko wszedł z ławki rezerwowych Piotr Zieliński i razem z partnerami poprawili wynik na bardzo efektowny. 5:0 zrobiło się po uderzeniach Mertensa, Callejona i Zielińskiego. Reprezentant Polski zdobył swojego gola w 78. minucie.

Niewiele później Arkadiusz Milik zastąpił Callejona, który asystował przy trafieniu Zielińskiego.

Napoli chce w ten weekend zostać wiceliderem Serie A. Po wykonaniu swojego zadania czeka na potknięcie AS Roma w meczu z Juventusem.

Torino FC - SSC Napoli 0:5 (0:1) 0:1 - Jose Callejon 7' 0:2 - Lorenzo Insigne 60' 0:3 - Dries Mertens 72' 0:4 - Jose Callejon 76' 0:5 - Piotr Zieliński 78'

Torino: Joe Hart - Davide Zappacosta, Luca Rossettini, Carlao, Cristian Molinaro - Daniele Baselli (75' Joel Obi), Marco Benassi (52' Samuel Gustafson) - Iago Falque, Adem Ljajić, Lucas Boye (59' Juan Manuel Iturbe) - Andrea Belotti.

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam - Allan (64' Piotr Zieliński), Jorginho, Marek Hamsik (66' Marko Rog) - Jose Callejon (82' Arkadiusz Milik), Dries Mertens, Lorenzo Insigne.

Żółte kartki: Baselli, Gustafson (Torino) oraz Albiol (Napoli).

Sędzia: Massimiliano Irrati.

Czy SSC Napoli zagra w następnym sezonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów?