Serie A: drużyna Łukasza Skorupskiego przegrała i igra z ogniem

Empoli FC przegrało 2:3 z Cagliari Calcio i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową Serie A. Serii meczów bez zwycięstwa nie przerwała Sampdoria Genua. Drużyna Karola Linettego zremisowała 1:1 z Chievo Werona.

PAP/EPA / FABIO MUZZI
We wszystkich meczach strzelanie rozpoczęło się przed 20. minutą. Ponownie potwierdziło się, że włoskie drużyny są w tym sezonie bardzo bramkostrzelne.

Dwa gole na początku spotkania puścił Łukasz Skorupski. Bramkarz Empoli FC skapitulował po strzałach z bliska Marco Saua i Diego Fariasa. Na domiar złego dla Empoli, w 45. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie na 3:0. Skorupski i spółka mieli już małą szansę na zapunktowanie, jeszcze walczyli, zdobyli dwie bramki, ale chyba bardziej interesowało ich, co dzieje się w Crotone.

FC Crotone to przeciwnik zespołu z Empoli w walce o utrzymanie. W 18. minucie Marcus Rohden wyprowadził drużynę na prowadzenie po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Widowisko układało się dla gospodarzy podobnie jak niedawne z AC Milan. Wówczas nie utrzymali prowadzenia do końca i tylko zremisowali. Tym razem wygrali i są punkt za Empoli.

Dość zabawnego gola stracił Eugenio Lamanna z Genoa CFC. Golkiper wylądował razem z futbolówką za linią bramkową, choć strzał głową piłkarza US Palermo był dość banalny. Drużyna z Sycylii, w której jedenastce był Thiago Cionek, prowadziła 1:0 i swoją przewagę utrzymała do końca. Palermo straciło już tydzień szansę na utrzymanie w Serie A.

Swojej serii meczów bez zwycięstwa nie przerwała Sampdoria Genua. Z Karolem Linettym w jedenastce zremisowała 1:1 z Chievo Werona. Z powodu kontuzji nie grał Bartosz Bereszyński.