Drutex-Bytovia w strefie barażowej

Drutex-Bytovia pokonała na własnym stadionie Stomil Olsztyn 1:0 i znalazła się w strefie barażowej. Jedynego gola w meczu zdobył strzałem z rzutu karnego Janusz Surdykowski.

Michał Piegza
PAP / PAP/Adam Warżawa
Jeszcze kilka kolejek temu niewiele wskazywało na to, że Drutex-Bytovia utrzyma się w Nice I lidze. Bytowianie niedawno się przełamali i w końcu zaczęli punktować.

W niedzielne popołudnie Bytovia pokonała pewny utrzymania Stomil 1:0. Od pierwszej minuty aktywniejsi w ofensywie byli gospodarze, ale długo nie potrafili zaskoczyć rywali. Olsztynianie atakować zaczęli dopiero w końcówce pierwszej części, kiedy rywale opadli z sił.

W przerwie w szatni gospodarzy musiało być głośno. Po zmianie stron Drutex-Bytovia ponownie ruszyła do ataku i w końcu dopięła swego. Sędzia w 63. minucie uznał, że jeden z graczy gości zagrał ręką. Rzut karny na gola zamienił Janusz Surdykowski.

Na wyrównanie Stomilu nie było stać. Goście w końcówce nie potrafili poważniej zagrozić bramce gospodarzy. Dzięki wygranej Drutex-Bytovia wskoczyła do strefy barażowej, ale wszystko wyjaśnił się w 34. kolejce.

Drutex-Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0 - Janusz Surdykowski (k.) 64'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Sebastian Kamiński, Łukasz Wróbel (46' Krzysztof Bąk), Fran Gonzalez (76' Lukas Bielak), Wojciech Wilczyński - Mateusz Klichowicz, Bartosz Wolski, Michał Rzuchowski, Kamil Wacławczyk, Jakub Wilk (78' Omar Monterde) - Janusz Surdykowski.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Marcel Ziemann, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajczak - Patryk Kun, Igor Biedrzycki, Paweł Głowacki (71' Wiktor Biedrzycki), Łukasz Jegliński, Tsubasa Nishi - Krzysztof Szewczyk (73' Karol Żwir).

Żółte kartki: Gonzalez, Wilczyński, Klichowicz (Bytovia) oraz Kun, Wełnicki, Głowacki, Żwir (Stomil).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Drutex-Bytovia Bytów utrzyma się w I lidze?