CLJ: Legia Warszawa po dogrywce pokonała Lecha Poznań 4:2!

Aż 120 minut trwał rewanżowy mecz półfinałów Centralnej Ligi Juniorów między Legią Warszawa a Lechem Poznań. Pomimo gry znaczną część w osłabieniu, to legioniści wyszli zwycięsko z rywalizacji, wygrywając 4:2.

Kamil Czarzasty
Kibice Legii Warszawa PAP / Bartłomiej Zborowski / Kibice Legii Warszawa

Gospodarze rozpoczęli zgodnie z planem. Po tym, jak w 10. minucie bramkę zdobył Kamil Orlik wydawało się, że awans dla Legii nie będzie stanowił problemu.

Niedługo stracie bramki Lech zaczął dominować na boisku. A między 58. a 61. minutą poznaniacy wyprowadzili dwa niezwykle silne ciosy. Najpierw prostopadłe podanie z głębi pola na bramkę zamienił Marcin Grabowski, a niespełna 3 minuty później kapitalnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę lechitów na prowadzenie wyprowadził Jakub Moder.

Wydawało się, że Kolejorz ma Legię na deskach, jednak Wojskowi zaledwie kilka minut później wyrównali. Po dośrodkowaniu z lewej strony gola zdobył Mateusz Leleno. Ale na 11 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zdobył Kamil Orlik. Sytuacja Legii stawała się dramatyczna.

Ale Lech nie potrafił zamienić przewagi na placu gry na dogodne okazje bramkowe. Legioniści bronili się bardzo umiejętnie, prezentując niezwykłą determinację. Choć zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, lechici nie mieli pomysłu na sforsowanie zasieków ustawionych przez gospodarzy.

O dogrywce gracze z Poznania muszą jak najszybciej zapomnieć. W 102. minucie bramkę dla Legii zdobył Kacper Pietrzyk. Co gorsza, w 113 minucie goście stracili Michała Skórasia ukaranego drugą żółtą kartką. Wynik meczu przesądził dwie minuty później Michał Góral.

Ambicja Legii została wynagrodzona zwycięstwem i awansem do finału Centralnej Ligi Juniorów. Wojskowi zmierzą się w nim z Pogonią Szczecin, która po pokonaniu 2:0 UKS SMS Łódź w rewanżu wywalczyła przepustkę do gry o mistrzostwo. Mecze finałowe zostaną rozegrane 24 i 28 czerwca.

CLJ: Legia Warszawa - Lech Poznań  4:2 (1:0, 2:2)

1:0 - Kamil Orlik 10'
1:1 - Marcin Grabowski 58'
1:2 - Jakub Moder 61'
2:2 - Mateusz Leleno 66'
3:2 - Kacper Pietrzyk 102'
4:2 - Michał Góral 115'

Legia Warszawa: Mateusz Kochalski - Piotr Cichocki, Mateusz Bondarenko, Kacper Pietrzyk, Bartosz Olszewski (62' Maciej Ostrowski) - Bartłomiej Urbański, Aleksander Waniek - Mateusz Leleno (87' Mateusz Szwed), Mateusz Praszelk (63' Konrad Handzlik), Kamil Orlik - Patryk Czarnowski (54' Michał Góral)

Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Szymon Zalewski, Mateusz Skrzypczak, Kacper Wojdak (46' Marcin Maćkowiak), Marcin Grabowski - Łukasz Norkowski (87' Maciej Spychała), Jakub Moder - Łukasz Adamczak (66' Tymoteusz Klupś), Michał Skóraś, Tymoteusz Puchacz (57' Bartosz Bartkowiak) - Dawid Kurminowski

Żółte kartki: Olszewski, Orlik, Bondarenko, Cichocki, Waniek, Szwed (Legia) oraz Skóraś, Puchacz, Spychała, Skrzypczak (Lech)