Grosicki wystrzelił jak z armaty. Bramkarz nawet nie drgnął [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Grosickiego
Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Grosickiego

Kamil Grosicki popisał się ładną bramką w PKO Ekstraklasie. To nie wystarczyło, bo jego Pogoń Szczecin przegrała 1:2 z Rakowem Częstochowa.

Na własnym terenie Raków Częstochowa dał radość kibicom. Podopieczni Dawida Szwargi po pierwszej połowie miała dwubramkową przewagę dzięki Ante Crnacowi oraz Giannisowi Papanikolaou, który zmarnował rzut karny i naprawił swój błąd.

Pogoń Szczecin próbowała gonić wynik i jedynego gola strzeliła 16 minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Kamil Grosicki wówczas napędził akcję zespołu, po czym sam postanowił ruszyć w pole karne częstochowian.

Po niewielkim zamieszaniu i zagraniu klubowego kolegi, piłka ponownie trafiła do Grosickiego. Reprezentant Polski nie potrzebował dużo czasu do namysłu. 35-latek uderzył z powietrza nie do obrony. Vladan Kovacević był kompletnie bezradny.

Ten gol był marnym pocieszeniem dla sympatyków "Portowców". Grosicki może pochwalić się już 13 zdobytymi bramkami i 14 asystami w trwającym sezonie PKO Ekstraklasa. Zarówno Pogoń, jak i Raków nie ma nawet matematycznych szans na zdobycie mistrzostwa kraju. Wcześniej szczecinianie przegrali również finał Fortuna Pucharu Polski.

Czytaj więcej: PKO Ekstraklasa: Jagiellonia wróciła na szczyt, zacięta walka o puchary! Zobacz tabelę Nie mieli sobie równych. Kadrowicz świętuje zdobycie tytułu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Grosicki powinien być podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski?