Romelu Lukaku zadebiutował w Manchesterze United

Romelu Lukaku rozegrał pierwszy mecz w nowych barwach. Belgijski napastnik wystąpił w drugiej połowie towarzyskiego meczu z Los Angeles Galaxy (5:2), ale nie zdobył gola.

Karol Borawski
East News / Harry How

Bohaterem spotkania był Marcus Rashford, który już po 20 minutach miał na koncie dwa trafienia. Sześć minut później gola dołożył Marouane Fellaini.

W przerwie Jose Mourinho dokonał wielu zmian, między innymi w miejsce Rashforda wprowadził kupionego za 75 mln funtów Romelu Lukaku. Belg miał kilka okazji, ale na debiutancką bramkę będzie musiał jeszcze poczekać.

W drugiej połowie gole dla United zdobyli Henrich Mchitarjan i Anthony Martial, a dwa trafienia dla Los Angeles Galaxy zaliczył znany z europejskich boisk Meksykanin Giovani dos Santos.

Już w poniedziałek Manchester United zmierzy się z Real Salt Lake City, a w kolejnych dniach rozegra serię ciekawych sparingów - z Manchesterem City, Realem Madryt i Barceloną.

Los Angeles Galaxy - Manchester United 2:5 (0:3)
2:5 - Giovani dos Santos 88'

LA Galaxy: Kempin (46' Rowe) - Diallo (46' Cole), Smith, Steres (46' Romney), Arellano (46' Van Damme), Garcia (61' Jones), Mendiola (46' dos Santos), Jaime Villarreal (46' Joao Pedro), McInerney (46' McBean), Jamieson (46' Boateng), Lassiter (61' Alessandrini).

Manchester United (I połowa): De Gea - Jones, Smalling, Blind – Valencia, Fellaini, Carrick, Herrera, Lingard – Mata, Rashford. Manchester United (II połowa): Pereira – Bailly, Lindelof, Tuanzebe – Fosu-Mensah (Mitchell, 85), Mkhitaryan, A.Pereira, Pogba, Darmian – Martial, Lukaku.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Manchester United sięgnie po mistrzostwo Anglii?