Remis Napoli z Chievo. Grali Polacy

W meczu sparingowym Napoli zremisowało z Chievo 1:1. W spotkaniu wystąpili Arkadiusz Milik i Paweł Jaroszyński, który zadebiutował w zespole z Werony.

Marek Wawrzynowski
Arkadiusz Milik w barwach Napoli Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik w barwach Napoli

Zespoły zaczęły spotkanie w Trentino bez Polaków w składzie. Zawodnicy SSC Napoli - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik oraz Chievo Werona - Paweł Jaroszyński, weszli na boisko w drugiej połowie. Dla piłkarza klubu z Werony był to debiut w nowych barwach. Zawodnik naszej młodzieżówki rozegrał 35 minut.

Po zmianie stron Maurizio Sarri, szkoleniowiec zespołu z Neapolu, próbował ustawienia z Milikiem i Driesem Mertensem, przy czym to Polak zagrał na środku ataku, a Belg wrócił na skrzydło.

Milik nie strzelił gola, choć miał kilka sytuacji, m.in. w końcówce meczu nie zdołał pokonać bramkarza rywali strzałem głową.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Pierwszego gola, dla Chievo, strzelił Roberto Inglese. Wyrównał w 58. minucie Adam Ounas, reprezentant Algierii, który przyszedł do klubu z Neapolu z francuskiego Bordeaux.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Arkadiusz Milik strzeli w sezonie 2017/18 ponad 20 goli w Serie A?