Kmita Zabierzów - Stal Stalowa Wola (historia spotkań)

Kmita Zabierzów udanie rozpoczął rundę wiosenną wygrywając we Wrocławiu ze Śląskiem 1:3. To było pierwsze zwycięstwo zespołu z podkrakowskiej miejscowości. Stalówka na inauguracje zremisowała u siebie z Pelikanem Łowicz 0:0. Historia spotkań tych drużyn nie jest zbyt obszerna, ale jest korzystna dla gospodarza sobotniego meczu. Poniżej przedstawiamy historię pojedynków pomiędzy tymi zespołami.

Kamil Górniak

9 listopada 2004 r.:
Kmita Zabierzów - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:1)
0:1 - Drozd 10'
1:1 - Czerwiec 16'
2:1 - Bagnicki 90'

7 maja 2005 r.:
Stal Stalowa Wola - Kmita Zabierzów 1:1 (0:0)
1:0 - Bednarz 81'
1:1 - P.Gawęcki 88'

27 sierpnia 2005 r.:
Stal Stalowa Wola - Kmita Zabierzów 2:1 (2:0)
1:0 - Jabłoński 17'
2:0 - Ożóg 45'
2:1 - Mazurkiewicz 73'

9 kwietnia 2006r.:
Kmita Zabierzów - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)
1:0 - Bagnicki 8'
2:0 - Zawadzki 90'

15 października 2006 r.:
Stal Stalowa Wola - Kmita Zabierzów 0:0

10 maja 2007 r.:
Kmita Zabierzów - Stal Stalowa Wola 2 : 0 (1:0)
1:0 - Fabianowski 23'
2:0 - Zawadzki 53'

Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami rozegrano 11. sierpnia 2007 roku. Stalówka pokonała Kmitę Zabierzów 3:1. Było po pierwsze zwycięstwo Stali w obecnym sezonie. Wynik meczu w 14. minucie otworzył napastnik Kmity Piotr Chlipała. Kolejne gole w 30. i 61. minucie zdobył powracający po przerwie wychowanek Stali Krystian Lebioda. Ostatnią bramkę zdobył Jaromir Wieprzęć.
Drużyny zagrały w następujących składach:

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Drozd (46' Pałkus), Wieprzęć, Maciorowski, Lebioda, Iwanicki, Nakoulma (60' Stręciwilk), Krawiec, Trela, Gęśla (83' Gilar), Kęska.

Kmita Zabierzów: Semez - Ibrahim (46' Pokrywka), Bednarz, Cios, Zontek, Romuzga, Sepioł (61' Tarasek), Ankowski, Król, Chlipała, Leśniowski (53' Bronner).