Juventus lepszy od PSG

Juventus Turyn pokonał Paris Saint-Germain 3:2 (1:0) w meczu rozegranym w ramach International Champions Cup. Zwycięstwo mistrzowi Włoch zapewnił w końcówce Claudio Marchisio.

Tomasz Skrzypczyński
Getty Images

Na murawę Hard Rock Stadium w Miami obie drużyny wyszły w bardzo silnych składach, dzięki czemu od początku kibice oglądali ciekawe widowisko. Na pierwszego gola musieli jednak czekać aż do 45. minuty, gdy po podaniu Paulo Dybali do siatki trafił napastnik Juve Gonzalo Higuain.

W drugiej części gry fani byli świadkami prawdziwej wymiany ciosów, mimo że w obu drużynach doszło do wielu zmian, a na boisku pojawili się zmiennicy najlepszych.

Osiem minut po przerwie do wyrównania doprowadził Goncalo Guedes, jednak po kolejnych ośmiu minutach znów na prowadzeniu była Stara Dama po trafieniu Claudio Marchisio. Wicemistrzowie Francji zdołali jednak ponownie wyrównać - w 80. minucie centrę Kurzawy wykorzystał Javier Pastore.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, świetną indywidualną akcją popisał się młody napastnik Juventusu Moise Kean, który po przedryblowaniu obrońców został sfaulowany w polu karnym. "11" na gola zamienił Claudio Marchisio.

W meczu udziału nie wzięli reprezentanci Polski - Grzegorz Krychowiak (PSG) nie znalazł się w kadrze swojej drużyny na turniej International Champions Cup, a Wojciech Szczęsny (Juventus) pauzował z powodu drobnej kontuzji.

Dla PSG turniej w Stanach Zjednoczonych już się zakończył. Z kolei mistrza Włoch czeka jeszcze starcie z AS Roma.

Juventus Turyn - Paris Saint-Germain 3:2 (1:0)

1:0 - Gonzalo Higuain 45'
1:1 - Goncalo Guedes 53
2:1 - Claudio Marchisio 61'
2:2 - Javier Pastore 80'
3:2 - Claudio Marchisio 89' (k)

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Juventus Turyn wygra najbliższy mecz z AS Roma?