Niespodzianka w Toruniu, grad goli w Grajowie - wyniki 1/8 HPP

W piątek i sobotę odbyły się mecze 1/8 finału Halowego Pucharu Polski. O awans walczono w Toruniu, Grajowie, Krakowie oraz Białymstoku.

Damian Woźniak

W Toruniu piłkarze Marwitu Zławieś Wielka podejmowali siódmą drużynę ekstraklasy, GKS Jachym Tychy. "Marchewkowi", którzy niedawno świętowali awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, pokonali faworyzowanych tyszan 4:2 po dogrywce. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2.

W innym spotkaniu rozgrywanym w mieście Kopernika miejscowe Tacho nie miało zbyt wiele do powiedzenia w starciu z drużyną Akademii Futsal Club i poległo 1:7, przegrywając po pierwszej części meczu 0:4.

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy PA Novy Gliwice, którzy w Grajowie zmierzyli się z zespołem MKF 99. Gliwiczanie już do przerwy prowadzili 9:1, by w ostatecznym rozrachunku pokonać gospodarzy 16:6.

Większych kłopotów z wywalczeniem awansu do dalszej fazy rozgrywek pucharowych nie mieli piłkarze Clearexu Chorzów, którzy w Krakowie pokonali zespół Krakbetu 7:0.

Kupczyk Darkomp Kraków musiał się sporo namęczyć, aby wywalczyć promocję do 1/4 finału HPP. Krakowianie po pierwszej połowie meczu z drużyną Elhurtu Helios Białystok przegrywali 1:2. Jednak druga odsłona spotkania była już dużo lepsza w ich wykonaniu, co zaowocowało wygraną z ekipą gospodarzy w stosunku 4:2.

Awans bez gry do następnej rundy wywalczyła drużyna Paradise Szczecin, której w związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu Gaszyński Kraków został przyznany walkower za to spotkanie.

Mecze Hunger Bud Siemianowice Śląskie - Jango Katowice oraz TPNP Westol Kalisz - KS Gniezno odbędą się w późniejszych terminach.