II liga: znalazł się mocny na GKS 1962 Jastrzębie. Dwa pasjonujące finisze

Rewelacyjny beniaminek GKS 1962 Jastrzębie został zatrzymany. W sobotę zremisował bezbramkowo z Błękitnymi Stargard. Zwycięstwo rzutem na taśmę zapewnili sobie piłkarze Znicza Pruszków i Garbarni Kraków.

Na zdjęciu piłka nożna / Na zdjęciu piłka nożna
GKS 1962 Jastrzębie był liderem przed 3. kolejką II ligi. Beniaminek rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw. Przez 180 minut zdążył strzelić siedem goli. Błękitni Stargard mieli się więc czego obawiać, ale na przestraszonych nie wyglądali. Wręcz przeciwnie, podjęli walkę. Co prawda w kilku sytuacjach mieli szczęście, ale przede wszystkim mieli w bramce dobrze dysponowanego Mariusza Rzepeckiego. Golkiper wskoczył do jedenastki tydzień temu i w dwóch kolejkach nie skapitulował.

Po bezbramkowym remisie beniaminek spadł w tabeli na 3. lokatę za Radomiaka Radom i Wartę Poznań. Jastrzębianie wyglądali na mocno rozczarowanych tym faktem.

Na dwóch stadionach doszło do pasjonującego finiszu. Mistrzem doliczonego czasu został Znicz Pruszków. Na prowadzenie 2:1 z Gryfem Wejherowo wyszedł w minutach dodanych do pierwszej części, a zwycięstwo 3:2 zagwarantował sobie po 90. minucie.

Wygraną rzutem na taśmę zapewnili sobie również piłkarze Garbarnii Kraków. Beniaminek mógł wrócić w sobotę na własny stadion, gdzie do niedawna trwała modernizacja, i atut wykorzystał. Wynik 1:1 na 3:1 zmienił w ostatnim kwadransie pojedynku z Siarką Tarnobrzeg. Mecz przerwano na pół godziny. W tym czasie na stadionie trwała reanimacja kibica, który udławił się i dusił. Akcja ratowników była skuteczna i kibica odwieziono do szpitala.

Wisła Puławy podniosła się mentalnie po porażce z Legią Warszawa w Pucharze Polski. Z kolei pokonana przez spadkowicza 1:2 Legionovia Legionowo wylądowała na samym dnie tabeli. Na koncie ma już trzy porażki.

3. kolejka II ligi:

GKS 1962 Jastrzębie - Błękitni Stargard 0:0

Znicz Pruszków - Gryf Wejherowo 3:2 (2:1)
1:0 - Patryk Kubicki 3'
1:1 - Jacek Wicon 7'
2:1 - Piotr Klepczarek 45'
2:2 - Hieronim Gierszewski 71'
3:2 - Patryk Czarnowski 90'

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0)
1:0 - Arkadiusz Garzeł 41'
1:1 - Mateusz Broź 75'
2:1 - Serhij Krykun 78'
3:1 - Filip Wójcik 88'

Wisła Puławy - Legionovia Legionowo 2:1 (2:1)
1:0 - Arkadiusz Maksymiuk 26'
2:0 - Irakli Meschia 28'
2:1 - Grzegorz Mazurek 34'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS 1962 Jastrzębie zakończy sezon w górnej połowie tabeli II ligi?