El. LM: Celtic Glasgow ośmieszył pogromcę Legii. Gol Vadisa Odjidji-Ofoe

Celtic Glasgow zwyciężył 5:0 z FK Astana w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Vadis Odjidja-Ofoe strzelił gola dla Olympiakosu Pireus w wygranym 2:1 meczu z HNK Rijeka.

Getty Images
Celtic Glasgow rywalizuje z FK Astana w drugim sezonie z rzędu. Różnica jest taka, że rok temu dwumecz rozpoczął się w Kazachstanie, a tym razem do pierwszego zderzenia doszło w Szkocji. Celtic Glasgow musiał się tym razem postarać o zaliczkę, jeżeli był świadomy genialnych statystyk FK Astana na własnym stadionie. Zadanie wykonał w świetnym stylu.

W 4. minucie Celtic mógł rozpocząć rywalizację tak samo jak niedawną z Linfield FC, czyli golem po stałym fragmencie. Piłka spadła w środek pola karnego pod nogi Scotta Sinclaira, który sytuacyjnie strzelił obok bramki. Aleksandr Mokin odetchnął i wygonił piłkarzy FK Astana na połowę przeciwnika. Ci niekoniecznie się posłuchali i w 32. minucie stracili gola. Tom Rogić przeprowadził akcję indywidualną, ominął Kazachów jak tyczki slalomowe, a piłkę po jego strzale dotknął jeszcze Jewgienij Postnikow.

10 minut później Sinclair zrehabilitował się za pudło z początku spotkania, obrona FK znów statystowała i zrobiło się 2:0.

Na początku drugiej części Celtic już spokojniej w ataku, ale nadal twardo i walecznie w środku pola. Patrick Twumasi i Junior Kabananga, którzy rozrywali defensywę Legii Warszawa, nie mieli wiele do powiedzenia w Glasgow. W 60. minucie Sinclair znów miał przed sobą jedynie bramkarza i skompletował dublet. Szkoci nie mieli dość. Mecz skończył się pogromem 5:0, a wynik ustalili James Forrest oraz Leigh Griffiths.

Anthony Nwakaeme z Hapoelu Beer Szewa strzelił efektownego gola prostym podbiciem w meczu z NK Maribor. Trafienie było istotne, ponieważ było ekspresową odpowiedzią na gola zespołu ze Słowenii. W środku pola Hapoelu grał Maor Melikson. Drużyna byłego pomocnika Wisły Kraków musiała dalej nacierać. Efektem tych ataków był gol w rzutu karnego na 2:1.

Po raz trzeci w eliminacjach Ligi Mistrzów nie zabrakło Vadisa Odjidji-Ofoe w jedenastce Olympiakosu Pireus. Przeciwnikiem zespołu byłego Legionisty był HNK Rijeka i do czasu bronił skuteczniej niż poprzedni rywal Greków - Partizan Belgrad. Na dodatek w 42. minucie ekipa z Chorwacji strzeliła gola. Heber przełożył sobie piłkę "krzyżakiem" na linii pola karnego i przymierzył płasko do siatki. Odpowiedział Odjidja-Ofoe strzałem pod poprzeczkę z półdystansu na 1:1, a zwycięska bramka dla Olympiakosu padła w doliczonym czasie.

W poprzednim sezonie przedstawiciel Primera Division przepadł w eliminacjach Ligi Mistrzów. Błędów Villarreal CF nie zamierza powtórzyć Sevilla FC. Drużyna z Andaluzji zwyciężyła na stadionie Istanbul Basaksehir 2:1, co stawia ją w doskonałej sytuacji przed rewanżem.