Bundesliga: RB Lipsk zatrzymało Hamburger SV

W meczu rozpoczynającym 3. kolejkę Bundesligi RB Lipsk pokonało na wyjeździe Hamburger SV 2:0. Gole dla wicemistrzów Niemiec zdobyli Naby Keita i Timo Werner.

Łukasz Witczyk
Bobby Wood (z lewej) i Willi Orban (z prawej) PAP/EPA / PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN / Bobby Wood (z lewej) i Willi Orban (z prawej)

Hamburger SV sezon rozpoczął od dwóch zwycięstw, a RB Lipsk na swoim koncie miał trzy punkty. Faworytem był jednak zespół gości, który w tym sezonie zadebiutuje w Lidze Mistrzów, a jeszcze kilkanaście miesięcy temu występował w 2. Bundeslidze. Gospodarze chcieli za wszelką cenę podtrzymać dobrą passę, ale to zespół z Lipska był bliżej objęcia prowadzenia.

Już w 7. minucie goście stanęli przed szansą na zdobycie gola. Jean-Kevin Augustin minimalnie spudłował i kibice HSV odetchnęli z ulgą. To była najlepsza sytuacja w tej części gry. Gospodarze starali się zagrozić przeciwnikom, ale brakowało im pomysłu na zakończenie akcji.

Po przerwie przewagę mieli goście i udokumentowali ją w 67. minucie. Marcel Sabitzer szybko rozpoczął grę z rzutu wolnego i odegrał do Naby'ego Keity, a ten strzałem z trzydziestu metrów nie dał najmniejszych szans na udaną interwencję Christianowi Mathenii. Golkiper próbował strącić piłkę, ale ta leciała tak szybko, że przeleciała mu po palcach.

RB Lipsk poczuło krew i kilka chwil później podwyższyło prowadzenie. W 75. minucie było już 2:0 dla wicemistrzów Niemiec. Gospodarze atakowali, a przyjezdni nastawili się na grę z kontry. To przyniosło bramkowy efekt. Po błyskawicznej akcji Timo Werner ruszył z kilkudziesięciometrowym rajdem i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza HSV.

Hamburger SV - RB Lipsk 0:2 (0:0)
0:1 - Naby Keita 67'
0:2 - Timo Werner 75'

Który zespół zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?