Bundesliga: klęska Werderu Brema i SC Freiburg. Bartosz Kapustka na ławce

Werder Brema i SC Freiburg po raz kolejny rozczarowały. Obie drużyny zanotowały wysokie porażki w niedzielnych spotkaniach Bundesligi. Z ławki rezerwowych starcie SC Freiburg obserwował Bartosz Kapustka.

Łukasz Witczyk
Piłki do gry Getty Images / Sebastian Widmann / Piłki do gry
Werder Brema wciąż czeka na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. W starciu z FC Augsburg nie było przełamania. Goście wypunktowali pogrążony w kryzysie zespół z Bremy. Prowadzenie objęli w 40. minucie, gdy Michael Gregoritsch wykorzystał dokładne dogranie Philippa Maxa. Jeszcze przed przerwą prowadzenie FC Augsburg podwyższył Alfred Finnbogason, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Gol do szatni podłamał bremeńczyków. Mimo dwóch zmian nie potrafili oni stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. Goście w 50. minucie mogli zdobyć kolejnego gola, ale Gregoritsch trafił w słupek. Zawodnik przyjezdnych swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył w 61. minucie. Po szybkiej kontrze idealnie w tempo dograł mu Caiuby, a Gregoritsch w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali.

Pewne zwycięstwo odniósł też zespół VfB Stuttgart, który pokonał 3:0 SC Freiburg. W 39. minucie wynik spotkania otworzył Daniel Ginczek, a asystował mu Berkay Ozcan. W czwartej minucie doliczonego czasu gry ten drugi zawodnik egzekwował rzut wolny, po którym piłkę głową do siatki skierował Benjamin Pavard. W końcówce gospodarze dobili rywali, a bramkę zdobył Simon Terodde. W składzie VfB zabrakło kontuzjowanego Marcina Kamińskiego, a w ekipie gości cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Bartosz Kapustka.