Wygrana Anderlechtu. Teodorczyk bez gola

Anderlecht pokonał w meczu wyjazdowym Lokeren 2:1. Przez 82 minuty na boisku przebywał Łukasz Teodorczyk. Polak był jednak niezbyt aktywny.

Michał Piegza
Piłkarze Anderlechtu Bruksela Reuters / YIANNIS KOURTOGLOU / Na zdjęciu: Piłkarze Anderlechtu Bruksela
Mistrzowie Belgii, piłkarze Anderlechtu już nie mogą tracić kolejnych punktów do lidera. Mecz z niżej notowanym Lokeren nie był jednak spacerkiem dla zespołu Łukasza Teodorczyka.

To gospodarze mogli prowadzić. W 6. minucie z rzutu wolnego tuż ponad bramką uderzył Julian Michel. Trzy minuty później pokazał się Teodorczyk, ale jego strzał głową obronił Davino Verhulst. W 17. minucie mistrzowie Belgii objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Dennisa  Appiaha kapitalnym uderzeniem "szczupakiem" wykończył Pieter Gerkens.

Wydawało się, że przyjezdni mają mecz pod kontrolą. Tymczasem jedenaście minut później był remis. Appiah w polu karnym sfaulował Toma De Suttera, a Ari Freyr Skulason strzałem z "jedenastki" pod poprzeczkę doprowadził do remisu.

Na kolejnego gola kibice musieli czekać do drugiej połowy. Ponownie na prowadzenie wyszedł Anderlecht. W 52. minucie w zamieszaniu Sofiane Hanni odegrał do Henry'ego Onyekuru, a ten pewnie trafił do bramki.

Przegrywając piłkarze Lokeren uzyskali przewagę, ale nie potrafili poważniej zagrozić Matzowi Selsowi. W 71. minucie z dystansu uderzył Skulason, bramkarz mistrzów Belgii pewnie obronił.

W 82. minucie boisko opuścił Teodorczyk. Polak pokazał się jedynie na początku meczu, później był już niezbyt widoczny.

KSC Lokeren - RSC Anderlecht 1:2 (1:1)
0:1 - Gerkens 17'
1:1 - Skulason (k.) 28'
1:2 - Onyekuru 52'

Lokeren: Davino Verhulst - Tracy Mpati Bibuangu, Joher Rassoul, Jakov Filipović, Ari Freyr Skulason - Samy Kehli, Julian Michel - Mario Ticinović (88' Lewis Enoh), Tom De Sutter (79' Amine Benchaib), Steve De Ridder (64' Guus Hupperts) - Robin Soeder.

Anderlecht: Matz Sels - Josue Sa, Serigne Kara, Olivier Deschacht - Dennis Appiah, Sven Kums, Adrien Trebel, Henry Onyekuru - Pieter Gerkens, Sofiane Hanni (79' Leander Dendoncker) - Łukasz Teodorczyk (82' Hamdi Harbaoui).

Żółte kartki: De Ridder, Kehli (Lokeren) oraz Appiah, Kums, Gerkens, Harbaoui, Kara (Anderlecht).

Sędzia: Alexandre Boucaut.