Primera Division: Valencia jak walec, katastrofalna sytuacja Deportivo La Coruna

Piłkarze Valencii niepokonani od ponad miesiąca. W 29. kolejce uporali się z Deportivo Alaves (3:1) i wygrali po raz trzeci z rzędu. Deportivo La Coruna, prowadzone przez Clarence'a Seedorfa, nadal w strefie spadkowej.

Marcin Górczyński
Piłkarze Valencii po zdobyciu bramki PAP/EPA / PAP/EPA/Manuel Bruque / Piłkarze Valencii po zdobyciu bramki
Valencia miewała w tym sezonie różne momenty. Przegrała m.in. z Las Palmas, ale od lutego Nietoperzom nie można wiele zarzucić. W tym czasie tylko raz nie zdobyli kompletu - zremisowali 1:1 w Bilbao. Wygrana z Deportivo Alaves była szóstą w ciągu 1,5 miesiąca.

Pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłali w 15. minucie. Dani Parejo kropnął z dystansu nad poprzeczką. Niedługo później Valencia cieszyła się z prowadzenia. Simone Zaza umiejętnie zastawił się i podał prostopadle do Rodrigo. Reprezentant Włoch, który w poprzedniej kolejce zasłynął z żenującej próby wymuszenia karnego, tym razem rozgrywał znakomite zawody. W 34. minucie Zaza okazał się najsprytniejszy przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego i podwyższył prowadzenie.

Deportivo odzyskało nadzieję tylko na pięć minut. Tuż po przerwie kontaktową bramkę strzelił Ruben Sobrino. Odpowiedź Nietoperzy była błyskawiczna. Rodrigo wyręczył Victor Laguardia, który tak niefortunnie próbował odciąć napastnika Valencii, że wepchnął piłkę do siatki.

Fatalne humory za to na El Riazor. Deportivo La Coruna zaledwie zremisowało 1:1 z Las Palmas i utrzymanie należy już traktować w kategoriach cudu. Drużyny nie odmienił Clarence Seedorf - znakomity przed laty piłkarz ani razu nie wygrał w roli trenera, zaledwie trzy razy zremisował.

Primera Division, 29. kolejka:

Valencia CF - Deportivo Alaves 3:1 (2:0)
1:0 - Rodrigo 19'
2:0 - Simone Zaza 34'
2:1 - Ruben Sobrino 49'
3:1 - Victor Laguardia (sam.) 54'

Deportivo La Coruna - UD Las Palmas 1:1 (1:1)
0:1 - Alen Halilović 3'
1:1 - Raul Albentosa 22'

Levante UD - SD Eibar 2:1 (1:0) 1:0 - Roger Marti 25' 1:1 - Charles 63' 2:1 - Emmanuel Boateng 64'