U-20: fatalny występ Polaków. Wysoka porażka z Niemcami i ostatnie miejsce w tabeli

Porażka Polaków na koniec turnieju Elite League. Kadra U-20 przegrała na wyjeździe z Niemcami aż 0:3 i zakończyła zmagania na ostatnim miejscu.

Szymon Mierzyński
Keinan Davis (z lewej) i Sebastian Milewski (z prawej) Getty Images / Rafał Rusek / Na zdjęciu: Keinan Davis (z lewej) i Sebastian Milewski (z prawej)
Biało-Czerwoni nie potrafili nawiązać wyrównanej rywalizacji. Do przerwy przegrywali 0:1, a po zmianie stron mogli stracić więcej niż dwa gole. W 62. minucie gospodarze nie wykorzystali jednak rzutu karnego (skutecznie interweniował Adam Wilk).

Największym pechowcem był Dominik Jończy, który w 68. minucie zdobył samobójczą bramkę, koszmarnie przecinając dośrodkowanie z lewego skrzydła.

Zespół Dariusza Gęsiora ostatecznie zamknął tabelę Elite League. W siedmiu spotkaniach uzbierał tylko 5 punktów. Niemcy natomiast dzięki wygranej z Polską zapewnili sobie zwycięstwo w zmaganiach (mają 17 "oczek").

Niemcy U-20 - Polska U-20 3:0 (1:0)
1:0 - Robin Hack 22'
2:0 - Dominik Jończy (sam.) 68'
3:0 - Patrick Kammerbauer 78'

Skład Polski: Adam Wilk - Mateusz Hołownia, Ernest Dzięcioł (78' Mateusz Żyro), Patryk Klimala (70' Artur Siemaszko), Sebastian Milewski (46' Maciej Pałaszewski), Adam Ryczkowski, Mateusz Spychała, Przemysław Mystkowski (69' Denis Gojko), Dominik Jończy, Miłosz Kozak, Jakub Łabojko.

Sędzia: Tim Robinson (Anglia).