Serie A: porażka Hellasu Werona. Klub z tradycjami jest blisko spadku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/LUCA ZENNARO / Iuri Medeiros (z prawej) i Antonio Caracciolo (z lewej)

Po porażce 1:3 z Genoa CFC piłkarze Hellasu Werona tracą sześć punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli Serie A. Na uratowanie się przed spadkiem zostały cztery kolejki.

W tym artykule dowiesz się o:

28 stycznia Hellas Werona odniósł spektakularne zwycięstwo 4:1 na stadionie ACF Fiorentina. Zanosiło się na lepsze czasy dla beniaminka, tyle że minęły blisko trzy miesiące, a Hellas nie zapunktował w żadnym późniejszym meczu na wyjeździe. W pięciu poprzednich nawet nie strzelił gola. W poniedziałek co prawda trafił do bramki, ale jeden gol nie uchronił go przed kolejnym niepowodzeniem. Trwa więc wielka niemoc Hellasu na terenie Genoa CFC. W tym wieku przyjechał do portowego miasta osiem razy i stać go było tam maksymalnie na remis.

Genoa wyszła na prowadzenie w 7. minucie. Akcję bramkową reżyserował Diego Laxalt, który w decydującym momencie oddał piłkę Iuriemu Medeirosowi. Portugalczyk wypatrzył, że golkiper przeciwnika nie ustawił się najlepiej i ukarał go uderzeniem na 1:0 z dystansu. Nicolas został w blokach i obserwował lot piłki do własnej bramki. W 64. minucie wyrównał Romulo strzałem po ziemi z rzutu karnego po zagraniu ręką Oscara Hiljemarka. Nie minął kwadrans i Genoa odzyskała prowadzenie, a do wyniku 2:1 doprowadził Daniel Bessa. Już w doliczonym czasie beniaminka dobił golem na 3:1 Goran Pandew. Macedończyk popisał się eleganckim lobem.

Hellas został pokonany w 17 z 18 meczów tego sezonu, w których przegrywał do przerwy. Po porażce w Genui traci sześć punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli, a pozostały mu tylko cztery kolejki na akcję ratunkową przed spadkiem. 11. w stawce gospodarze mają identyczny dystans do nadrobienia, jeżeli zamierzają zafiniszować w górnej połowie Serie A.

Genoa CFC - Hellas Werona 3:1 (1:0) 1:0 - Iuri Medeiros 7' 1:1 - Romulo (k.) 64' 2:1 - Daniel Bessa 78' 3:1 - Goran Pandew 90'

Genoa: Mattia Perin - Davide Biraschi, Luca Rossettini, Ervin Zukanović - Darko Lazović, Isaac Cofie (65' Daniel Bessa), Andrea Bertolacci, Oscar Hiljemark, Diego Laxalt - Iuri Medeiros (81' Goran Pandew), Gianluca Lapadula (86' Aleandro Rosi)

Hellas: Nicolas - Enrico Bearzotti (79' Lee Seung-Woo), Antonio Caracciolo, Jagos Vuković, Samuel Souprayen (58' Daniele Verde) - Romulo, Andrea Danzi, Mattia Valoti - Alessio Cerci, Mohamed Fares, Ryder Matos (63' Bruno Petković)

Żółte kartki: Cofie, Hiljemark (Genoa) oraz Danzi, Valoti, Cerci (Hellas)

Sędzia: Claudio Gavillucci