Serie A: Arkadiusz Milik idzie za ciosem. Napoli wyrzuciło Crotone z ligi

Porażka 1:2 z Napoli zdecydowała o spadku FC Crotone z Serie A. Pierwszego gola strzelił drużynie z południa kraju Arkadiusz Milik.

piłkarze SSC Napoli Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli
Reprezentant Polski wykorzystał szansę od trenera Maurizio Sarriego i swój występ w podstawowym składzie SSC Napoli udokumentował golem. W 23. minucie Arkadiusz Milik otworzył wynik meczu strzałem głową po dośrodkowaniu Lorenzo Insigne. Włoch asystował również przed trafieniem na 2:0 Jose Callejona. Napoli zdominowało przeciwnika i wykonywało pewne kroki w drodze po zwycięstwo.

Crotone zamierzało postawić wszystko na jedną kartę po powrocie z szatni. Napoli nie dominowało już tak niepodzielnie w drugiej połowie, mimo to utrzymywało swoje prowadzenie. W centrum boiska starał się przytrzymywać piłkę Piotr Zieliński, który tak samo jak Milik znalazł się w podstawowym składzie Napoli.

Milik zakończył sezon w 67. minucie meczu z Crotone z pięcioma golami na koncie. Nie jest to oszałamiający wynik. Identyczny na przykład jak Mariusza Stępińskiego, choć warto przypominać, że napastnik Napoli stracił kilka miesięcy z powodu kontuzji. Piotr Zieliński legitymuje się z kolei bilansem cztery bramki oraz dwie asysty.

Z kibicami na San Paolo pożegnał się Pepe Reina. Hiszpan pilnował dostępu do bramki SSC Napoli przez trzy lata i przez ten okres wrósł mocno w krajobraz Stadio San Paolo. Dwa sezony temu pomógł Azzurrim awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, a w zakończonej właśnie kampanii podjął wraz z kompanami walkę o scudetto. Nie udało mu się zachować w niedzielę czystego konta. Na samym początku doliczonego czasu pokonał go strzałem na 1:2 Marco Tuminello po podaniu Bruno Martelli.

Napoli zostało wicemistrzem Włoch, co i tak skłoniło mieszkańców miasta pod Wezuwiuszem do małego świętowania. Powodów do jakiejkolwiek radości nie ma w Crotone.

Klub z południa Włoch spadł z ligi. W poprzednim sezonie przeprowadził bohaterską akcję ratunkową i choć spędził w strefie spadkowej 37 kolejek, to na koniec sezonu utrzymał się kosztem Empoli FC. Tym razem Crotone było przez prawie całe rozgrywki ponad miejscami oznaczającymi degradację i spadło w przepaść na ich finiszu. Poza ekipą z Kalabrii z Serie A pożegnali się wcześniej Hellas Werona oraz Benevento Calcio.

SSC Napoli - FC Crotone 2:1 (2:0)
1:0 - Arkadiusz Milik 23'
2:0 - Jose Callejon 32'
2:1 - Marco Tumminello 90'

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Allan (77' Marko Rog), Jorginho, Piotr Zieliński - Jose Callejon, Arkadiusz Milik (67' Dries Mertens), Lorenzo Insigne (75' Marek Hamsik).

Crotone: Alex Cordaz - Davide Faraoni, Federico Ceccherini, Marco Capuano, Bruno Martella - Andrea Barberis, Rolando Mandragora, Marcus Rohden (46' Adrian Stoian) - Marcello Trotta (64' Marco Tumminello, Simy, Andrea Nalini (58' Federico Ricci).

Sędzia: Luca Banti.