Górnik Zabrze zainteresowany reprezentantem kraju. Trop prowadzi do Słowenii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze
zdjęcie autora artykułu

Górnik Zabrze od dawna szuka napastnika, ale zimą nie udało się sprowadzić nikogo nowego. Czy letnie okienko transferowe coś zmieni w tym temacie? Z informacji WP SportoweFakty wynika, że zabrzanie zainteresowali się reprezentantem Słowenii.

W ataku Górnika występują w tym sezonie Sebastian Musiolik i Piotr Krawczyk, ale zabrzanie szukają jeszcze kogoś, kto dorzuciłby więcej bramek.

Klub rozgląda się na różnych rynkach, nie wykluczając wewnętrznego. Z informacji WP SportoweFakty wynika, że zabrzanie zainteresowali się Luką Zahoviciem, napastnikiem Pogoni Szczecin. W tym sezonie Zahović jest w głębokim cieniu Koulourisa. Grek zdobył w obecnych rozgrywkach 12 bramek, a syn słoweńskiej legendy trafił raz w 18 występach. W związku z tym nie można wykluczyć, że latem Zahović junior zmieni pracodawcę. Jeden z tropów prowadzi właśnie do Zabrza. 28-letni Zahović ma kontrakt z Pogonią do lata 2025 roku, to efekt przedłużenia umowy w lutym 2023. Jeśli chodzi o Pogoń, to najlepszym sezonem dla niego był 2021/2022, gdy reprezentant Słowenii zdobył 11 goli w 30 spotkaniach. Ogólnie jego ligowy dorobek w Polsce to 105 meczów i 20 bramek. Do Pogoni Zahović trafił w październiku 2020 roku. Wcześniej reprezentował głównie barwy Mariboru, z krótką przerwą na występy w holenderskim Heerenveen. Jeśli chodzi o reprezentację Słowenii to Luka zagrał w niej 15 razy. Ostatni występ zanotował we wrześniu 2023 roku, gdy zagrał 18 minut w spotkaniu z San Marino. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

A co do Słoweńców w Górniku, to wciąż toczą się negocjacje w sprawie nowej umowy Erika Janży. Z informacji WP SportoweFakty wynika, że nie ma porozumienia, ale nie jest też tak, że strony wstały od stołu i już nic z tego nie będzie. Sprawa jest cały czas otwarta.

Natomiast co do ostatniego meczu sezonu, to w najbliższą sobotę Pogoń podejmie... Górnika. Po 33. kolejkach zabrzanie mają 53 punkty, a drużyna ze Szczecina o jedno "oczko" mniej.  Piotr Koźmiński, dziennikarz WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty