Sparingowo: efektowne zwycięstwo beniaminka. Zagłębie Sosnowiec rozbiło uczestnika eliminacji Ligi Europy

W pierwszym sparingu w trakcie letnich przygotowań Zagłębie Sosnowiec rozbiło uczestnika eliminacji Ligi Europy, Viitorul Constanta. Beniaminek ekstraklasy wygrał 4:0.

Łukasz Witczyk
radość zawodników Zagłębia Sosnowiec Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: radość zawodników Zagłębia Sosnowiec
Dla sosnowieckiego klubu to udany początek letnich przygotowań. Zagłębie nie dało najmniejszych szans Viitorulowi Constanta, który w minionym sezonie zajął czwarte miejsce w rumuńskiej ekstraklasie i wywalczył prawo startu w eliminacjach Ligi Europy. W I rundzie Viitorul zmierzy się z luksemburskim Unionem.

Trener Zagłębia, Dariusz Dudek, dał szansę gry niemal wszystkim swoim zawodnikom. Dla szkoleniowca nie wynik był najważniejszy, a możliwość sprawdzenia rozwiązań taktycznych. Po meczu trener był w bardzo dobrym humorze, gdyż jego podopieczni zasygnalizowali wysoką formę.

Co prawda w pierwszej połowie gole nie padły, ale po przerwie to Zagłębie było stroną dominującą. W 53. minucie gola zdobył Żarko Udovicić i otworzył worek z bramkami. Po kwadransie swoją pierwszą bramkę dla Zagłębia strzelił Junior Torunarigha, a w końcówce trafili jeszcze Sebastian Milewski oraz zawodnik testowany.

Przed startem rozgrywek ekstraklasy sosnowiczanie rozegrają jeszcze pięć sparingów. Ich rywalami będą Czuwaj Przemyśl, MFK Karvina, Karpaty Lwów, Korona Kielce i Ślęza Wrocław.

Zagłębie Sosnowiec - Viitorul Constanta 4:0 (0:0)
1:0 - Żarko Udovicić 53'
2:0 - Junior Torunarigha 68'
3:0 - zawodnik testowany 88'
4:0 - Sebastian Milewski 89'

Skład Zagłębia Sosnowiec:

I połowa: Matko Perdijić - Konrad Budek, Rafał Makowski, Mateusz Cichocki, Tymoteusz Puchacz - Callum Rzonca, Bartłomiej Babiarz - Patryk Mularczyk, Tomasz Nowak, zawodnik testowany - Vamara Sanogo.

II połowa: Dawid Kudła - Nuno Malheiro, Arkadiusz Jędrych, Dawid Pawlik, Żarko Udovićić - Konrad Wrzesiński, Sebastian Milewski, zawodnik testowany, Adam Banasiak - Junior Torunarigha, Szymon Lewicki.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Zagłębie Sosnowiec utrzyma się w ekstraklasie?