El. LM: PAOK Saloniki popisał się pościgiem. Rozpoczął go Aleksandar Prijović

PAOK Saloniki zwyciężył 3:2 ze Spartakiem Moskwa w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, choć rozpoczął mecz od straty dwóch goli. Atut własnego boiska wykorzystał również Red Bull Salzburg.

Aleksandar Prijović Materiały prasowe / Aleksandar Prijović
PAOK Saloniki rozpoczął mecz z wicemistrzem Rosji koszmarnie. Iwelin Popow huknął do jego siatki z linii pola karnego, a Quincy Promes zaskoczył bramkarza zza szesnastki i po 17 minutach Spartak Moskwa prowadził w Grecji 2:0. Gospodarze jednak nie spanikowali i zorganizowali się do ambitnego pościgu. Rozpoczął go Aleksandar Prijović. Napastnik znany z Lotto Ekstraklasy wykorzystał rzut karny z zimną krwią. Do stanu 3:2 doprowadzili piłkarze o imieniu Dimitris. Limnios wykorzystał podanie z prawego skrzydła, a Pelkas przyczaił się za plecami golkipera i trafił do odsłoniętej bramki po jego ewidentnym błędzie. PAOK odwrócił wynik i do rewanżu przystąpi z małą zaliczką. Ponadto z dużą przewagą psychologiczną.

Red Bull Salzburg podejmuje 11. próbę dostania się do fazy grupowej Ligi Mistrzów w tym wieku. Jego tegoroczna drabinka wydaje się bardzo przyjazna. Także dlatego półfinalista poprzedniej edycji Ligi Europy przystąpił do walki w eliminacjach z impetem. Red Bull zbił 3:0 Skendiję Tetowo. Najskuteczniejszy spośród gospodarzy Munas Dabbur strzelił mistrzowi Macedonii dwa gole. Jedyna statystyka, w której przeważała Skendija, to faule. Przyjezdni popełnili ich 22. Paradoksalnie dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał jednak Zlatko Januzović z Red Bulla.

W 9. minucie meczu Celticu Glasgow z AEK-iem Ateny sprytnie w polu karnym przyjezdnych zachował się Callum McGregor. Blisko Szkota było czterech obrońców, mimo to ten opanował piłkę i strzelił w kierunku dalszego słupka na 1:0. Celtic nie utrzymał tego prowadzenia. Krótko przed przerwą Viktor Klonaridis huknął z półwoleja na 1:1. Grecy utrzymali bramkowy remis na wyjeździe pomimo gry w dziesięciu od 57. minuty. W Glasgow tak samo jak w Salonikach gole były wyłącznie w pierwszej połowie.